Saako suomen metsiä kulottaa.kun on metsä/ruohikkopalo VAROITUS voimassa???
Metsän kulotus??
Anonyymi
3
137
Vastaukset
- Anonyymi
Saa, jos on osaamista.
- Anonyymi
Jos kulotus leviää,hallittomasti, "se maksaa kuka raapaisi tikun" avotulia ei kannata sytytellä??palokunnalla muutakin tekemistä.kuin sammutella "toisten" isojakin kokkoja.
- Anonyymi
Jos ja jos; tädillä olis munat, se olis setä. Ei todellakaan ole kulotus-aika. Palokunnan tulisi rokotttaa maanomistajaa tai toimeksiantajaa reippaan puoleisella, väh. 5 numeroisella laskulla ylimääräisen haitan aiheuttamisesta. Montakohan yksikköä nytkin oli ”auttamassa” ilmaiseksi !?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544726
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673892
- 1273872
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450