Hamsterini sairas??

Anonyymi

Hei, hankin hamsterin (syyrialaisen) vähän päälle kuukausi sitten ja nyt on siis noin 4 kuukautta vanha poika. Ei ole käsi kesy. Kädelle tulee jos herkuja on ja välillä myös ihan muuten vaan jos käden terraarioon laittaa ja siinä hetken voi olla, mutta ei kyllä vielä täysin käsikesy ole.
Nyt tässä noin 2pv. aikana olen huomannut, että Nyt hän ei esim. Enää ei kädestä syö Ja muutenki aijempaa arempi ja hän punotta taka jalkojen välistä en tiedä onko se jalka vai mikä kun olen vaan ohi mennen tämän nähnyt ja nyt kun käteen ei suostu ei voi tarkemmin katsoa.
Eläin lääkäriin ollaan kyllä kääntymässä, mutta olisi kiva kuulla olisiko kenelläkään mitää tietoa/arvauksia mikä voisi olla vialla?

0

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mies tykkään edelleen sinusta

        Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
        Ikävä
        52
        925
      2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

        Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
        Ikävä
        104
        891
      3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

        Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
        Kotimaiset julkkisjuorut
        15
        806
      4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

        Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
        Suomalaiset julkkikset
        3
        750
      5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

        Jos joskus kohtaatte?
        Ikävä
        67
        634
      6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

        Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
        Vain elämää
        2
        616
      7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

        Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
        Sinkut
        185
        579
      8. Jos oltais joskus samoissa bileissä

        Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
        Ikävä
        56
        561
      9. Ehkä taidat

        Luovuttaa.
        Ikävä
        70
        543
      10. Sinulle jota kaipaan!

        Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
        Ikävä
        24
        516
      Aihe