Kukin auttakoon ristikoiden ratkonnassa tyylillään, kun apua tarvitaan.
Vastaukset 12
Pallosen ristikko tarjosi haastetta mielestäni ihan kohtuullisesti. Yritin googlata seuraavan vihjeen ratkaisusanaa:
KAUPUNGINOSAN NIMI (4)
En löytänyt mistään sen nimistä kaupunginosaa, minkä sain ratkaisusanaksi. Voisiko joku kertoa mistä päin maailmaa olevasta kaupungista pitäisi kaupunginosaa etsiä. Ratkaisusana sinänsä on selvillä, sillä olen ratkonut ristkon kokonaan.Laitan 20. 6. tai 21. 6. https://www.sanaristikkofoorumi.net/wordpress/forums/topic/is-viikonloppu-13-14-6-2020/#post-19058 " Näytä/piilota ratkaisusanat" -painikkeen, jonka kautta saa esille sekä ratkaisusanat ja tarvittaessa myös selitykset.
- Anonyymi
Pitääpä huomenna aloitella ratkomaan tätä. Apuja tulee sit varmasti kun tehty, toivottavasti valmiiksi tulee.
- Anonyymi
Reipas 2 tuntia ja valmis. Kiva ristikko. Tarvitaanko apuja?
Tässä foorumissa voi saada ratkaisusanan heti. Jos et halua saada ratkaisusanaa heti vaan vain vinkkejä omaan pohdintaan, käytä chattiani. Olen siinä yhteen vihjeeseen tänään (13.6.2020) vinkin antanut.
Minä en siis auta tällä sivustolla tämän ristikon ratkonnassa, koska sitä ei minulta kaivata.
Koska tällä sivustolla jotkut toivovat, että kirjoitan tälle sivustolle aiempaa vähemmän, en auta tällä sivustolla tämän ristikon ratkonnassa lainkaan. Yritän jatkossa kirjoittaa vähemmän ja vain seurata sivusta, jotta voin toisaalla olla auttamassa ihmisiä. Minun tapani on joillekuille kommentoijille vain mätätoimintatapa. Kun toimintani luokitellaan mätätoimintatavaksi, ei ole suurta kiinnostusta kirjoittaa. Toivon kuitenkin, että tämä osasto ei kuole, vaan pysyy aktiivisena.
KAUPUNGINOSAN NIMI (4) logiikan keksin itse. En siis tarvitse siihen toisilta kommentteja. En tarvitse nyt itse apua tähän ristikkoon. Toivon saavani joskus vastaisuudessa apua täältäkin. Kun tarvitsen, voitteko ystävällisesti olla kertomatta ratkaisusanaa, jos en nimen omaisesti pyydä sen paljastamista. Saatan kyllä joskus pyytääkin.
Voin kyllä joskus antaa muille suoran vastauksen kun se kerran on tämän sivuston tyyli eikä täällä muu tyyli toimi. Mahdolliset selityksen kerron muualla, koska selityksiäni täällä voidaan luokitella mätäselityksiksi.- Anonyymi
Puusäleitä ja vuodon syynä sekä Inarin kylä.
- Anonyymi
Aioin kirjoittaa seuraavat sanat - kattopäreet, lentsu ja sevettijärvi.
- Anonyymi
Ristikosta on vaikea löytää, missä mikin vihje sijaitsee. Olisi kiva, jos kerrottaisiin hieman vihjeen sijaintia ristikossa.
Minulta löytyy näihin mätäkommentit chatissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271618Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma331332Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5391320- 651051
- 74990
- 53776
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M112755Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen76746Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42703Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468667