Ketähä liene ovat?
saatanan rosvot/ilkivallan tekijät
10
1564
Vastaukset
- Anonyymi
No tietysti niitä äitien ja iskien pikku kullannuppuja.
- Anonyymi
Mitä lähti?
- Anonyymi
Näin on aina ollut.
- Anonyymi
Kaikki tuhottu ja särjetty :(
- Anonyymi
Eikö milloinkaan puhtaaks tule ihminen, väisty muistot äidin kyynelten? Eikö milloinkaan saa rikotusta eheää, tuska kyyneleet unohduksiin jää?
Oi kuinka kaipaa sydän vihdoin levähtää, oi kuinka kaipaan saada rauhan tunnolle! - Anonyymi
Mitä sulta vietiin tai särjettiin? Meiltä vietiin polttopuita liiteristä, että kaikki kelpaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö milloinkaan puhtaaks tule ihminen, väisty muistot äidin kyynelten? Eikö milloinkaan saa rikotusta eheää, tuska kyyneleet unohduksiin jää?
Oi kuinka kaipaa sydän vihdoin levähtää, oi kuinka kaipaan saada rauhan tunnolle!Hieno runo, teiltä löytyy isoja autoja sinua varten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sulta vietiin tai särjettiin? Meiltä vietiin polttopuita liiteristä, että kaikki kelpaa.
Huumenuoret asialla .
- Anonyymi
Asuntoautolla liikkuvat pikitienpaikat asialla.
- Anonyymi
Seurueita taas pyörii vettä ja rahaa ruikuttamassa.ansa niille viritetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896063Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134720Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232478Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys312189Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431174