Ducateja TV:stä kesällä 2005

Garrett3

Eilen (31.5.2005) päättyneiden neuvottelujen tuloksena kauden 2005 ratamoottoripyöräilyn Ducati Cup sarja tullaan televisioimaan ja esittämään urheilukanavalla aina kilpailuviikonloppua seuraavana keskiviikkona prime time aikaan. Neuvottelut aloitettiin MP05 näyttelyn aikana ja sen puuhamiehinä ovat toimineet Jukka Järvinen, Niko Kantola, Jokke Kantola ja Jarno Åström. Kilpailujen selostajana toimii Jukka Järvinen, jolla on pitkä kokemus rr kilpailujen parista.

Lopullinen varmistus asiasta saatiin kuljettaja palaverissa, missä yksimielisesti näytettiin vihreätä valoa projektille. Lähetykset sisältävät aika-ajot, kilpailut, haastatteluja, kuljettajaesittelyja ja varikolta kuvattua materiaalia.

4

1673

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harrastunut

      Hieno homma, ettei kaikki huomio kiinnity ison rahan kilpailuihin pois Suomesta. Sitäpaitsi, näissä on parhaat saundit :)

    • sixpack

      Tämä on samaa sarjaa kuin DTM-kisat UrheiluTV:hen!
      Julkaistu aprillipäivänä, eivätkä neuvottelutkaan
      näköjään ole vielä päättyneet (31.5.2005).
      Kuten tunnettua DTM:t otti Canal .

      • Nikke31

        Kyllä tuo homma ihan totta on. Kun kirjoitin lehdistötiedotetta ja lähetin sitä eteenpäin tiedostin hyvinkin tuon aprillipäivän, mutta minkäs teet tietoa piti maailmalle saada. No jokatapauksessa ensimmäinen lähetys tulee ulos Urheilukanavalta heti Alastaron kisan jälkeen. Mainos sarjan televisioinnista kuvataan 18.5., eli sen jälkeen sitä mainostetaankin Urheilukanavalla. Töitä homman eteen on tehty paljon, joten toivomme, että kaikki kynnellekykenevät katsovat lähetyksiä.

        Niko Kantola
        Oy Hailac Ab


      • Garrett3
        Nikke31 kirjoitti:

        Kyllä tuo homma ihan totta on. Kun kirjoitin lehdistötiedotetta ja lähetin sitä eteenpäin tiedostin hyvinkin tuon aprillipäivän, mutta minkäs teet tietoa piti maailmalle saada. No jokatapauksessa ensimmäinen lähetys tulee ulos Urheilukanavalta heti Alastaron kisan jälkeen. Mainos sarjan televisioinnista kuvataan 18.5., eli sen jälkeen sitä mainostetaankin Urheilukanavalla. Töitä homman eteen on tehty paljon, joten toivomme, että kaikki kynnellekykenevät katsovat lähetyksiä.

        Niko Kantola
        Oy Hailac Ab

        Ensimmäinen Cup kilpailu lähetetään 19.6 sunnuntaina klo 21:10.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1914
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1266
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      53
      1145
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      893
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      852
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe