Taas uusi prenikka rintaan!
Eikö olisi aika lisätä resursseja?
https://www.karstulanseutu.fi/2020/06/16/kuntabarometri-2020-kehittamisyhtio-karstulanseutu-on-keski-suomen-ykkonen-ja-valtakunnan-toiseksi-paras/
Kehittämisyhtiö
10
167
Vastaukset
- Anonyymi
On se hyvä että kehitysyhtiö toimii jos muut ei toimi!
- Anonyymi
Hatunnosto Karstulan Kehittämisyhtiön väelle. Maakunnan ykkönen, ohi Muuramenkin - ja Suomen kakkonen alle 10 000 asukkaan kuntien elinkeinoyhtiöistä. Ovat hoitaneet nyt koronan aikana erityisesti hommat aivat huippuhyvin. Jotain positiivistakin Karstulassa, menestyvien yritysten ohella.
- Anonyymi
Nyt kaikille kehittämisyhtiön työntekijöille kunnon palkankorotus, että pysyvät Karstulassa. Kun elinkeinoelämä herää näkemään heidän osaamisen alkaa tarjouksia sadella. Veikkaanpa, että heidät houkutellaan kovilla palkkatarjouksilla muihin tehtäviin. Tuskinpa saamme kauaa nauttia heidän osaamisesta.
- Anonyymi
Nää on supjektiivisia arvioita,. Jos
kymmeniltä kysytään ja kymmenen vastaa että hyvin tai huippuhyvin niin kuinhyvin edustaan kokonaisuutta jos kymmenet sen sijaa jättäät huonommat arvonsanat antamatta?
- Anonyymi
Eräälläkin kunnalla oli ns ostettuja arvosteluja läheisiin piiriin liittyen. Tarkemmasta tarkastelusta ilmeisenä nousi ettei olleetkaan tosia. N 5 vastausprosentti. Ja kokonaisuus pahoin reputti. Kasi- ysi arvionti kääntykin vitos-kutoseksi.
- Anonyymi
Kunnan päättäjien rehellisyyden tietäen ei voi muuta kuin .....
- Anonyymi
Kuulin että kunnan talon puolelta vaihtoehtoista faktaa suolletaan kaikista tuuteista ja saamattomat valtuutetut uskovat kaiken. Yrittäjiltä saa kuulla jatkuvasti kiitosta kehitysyhtiön toiminnasta, mutta kunnan virka miehet ja lepsut poliitikot pilaavat kunnan maineen.
- Anonyymi
Yrittäjänä annan tunnustusta erityisesti Marikalle ja Jannelle Kehittämisyhtiössä. Kunnan virkamiehiltä ei ole tullut muuta kuin ylimielistä jahkailua. Kunnanhallituksen ja valtuuston puheenjohtajisto lupaavat, mutta eivät tee mitään.
- Anonyymi
Ollen samaa mieltä. Kehittämisyhtiö on parasta kunnassa.
- Anonyymi
Millaista apua sieltä saa? Tekevätkö markkinointisuunnitelmia, budjetointia, hr-toiminnot, takaavat lainoja, katelaskentaa, auttavat rahoituksessa vai mitä? Kun ei ole siitä kokemusta, niin olisi kiva tietää mitä konkreettista siellä tehdään.
En ole oikein varma tarvitaanko tämän kokoisessa kunnassa noin raskasta organisaatiota. Ihan ilmaistakaan ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998