Me ä sä pakkaamme lasten ja lastenlasten kansa tavaroits mökille , siellä noppi odottaa meitä, uidaan ja saunotaan ja syödän hyvin.
Exälä ei ole sinne mitään asiaa, eikä varsinkaa sutturien kansa.
Anoppi ei hyväksy sutturoita , enkä minä ja lapet.
Mies parka ei pääse mökile. Miksi valitse naikoset lasten sijaan , niinhän käräsii, me nautemme juhannuksesta ja mies istuu suttureiden kanssa kotona, me nauretaan niille. Meillä kaikki tallessa miehellä ei mitään, mutta oma valinta.
Mökkitiellä
2
153
Vastaukset
- Anonyymi
Sama juttu, meilllä miehen lapset ei tule mäkille häiriköimään, ollan jussi iahn oman perheen kesken, ja miehen kersat tulee sitten kotiimme kun niinhalutaan. Ne vaan sotkis kaiken ja kiljuisi täällä ja rauha olisi mennyttä. Mun omat lapset ovat erittäin hienokähytöksisiä, mutta meihen lapet eivät osaa ottaa oppia edes heistä.
Siitä saavat kräsiä itse, ei tuommosiia kukaan kestä. Vaikka kuin tykkää äitipuolesta niin ei hellytä että otettas riesaksi, mies tajuu itekiin et hänen lapset on huonosti kasvatettu. Exä yrittää kans tulla meille mkille mutta meil on puoli että exä pysykaukana, kylti pitäs teota. Kotona se kurkkii meidän ikkunasta sisään jos ei oo verot eessä.- Anonyymi
Sama juttu, meilllä naisen lapset ei tule mökille häiriköimään, ollan jussit ihan oman perheen kesken, ja naisen kersat tulee sitten kotiimme kun niinhalutaan. Ne vaan sotkis kaiken ja kiljuisi täällä ja rauha olisi mennyttä. Mun omat lapset ovat erittäin hienokähytöksisiä, mutta naisen lapet eivät osaa ottaa oppia edes heistä.
Siitä saavat kärsiä itse, ei tuommosiia kukaan kestä. Vaikka kuin tykkää isäpuolesta niin ei hellytä että otettas riesaksi, nainen ymmärtää itekiin et hänen lapset on huonosti kasvatettu. Exä yrittää kans tulla meille mökille , mutta meil on laki , että exät pysyy kaukana , . Kotona ne kurkkii meidän ikkunasta sisään jos ei oo kahtimet eessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835037Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204428Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993127Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2562997Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432912- 522521
- 271929
- 351770
- 221767
- 681761