Mökkitiellä

Anonyymi

Me ä sä pakkaamme lasten ja lastenlasten kansa tavaroits mökille , siellä noppi odottaa meitä, uidaan ja saunotaan ja syödän hyvin.
Exälä ei ole sinne mitään asiaa, eikä varsinkaa sutturien kansa.
Anoppi ei hyväksy sutturoita , enkä minä ja lapet.
Mies parka ei pääse mökile. Miksi valitse naikoset lasten sijaan , niinhän käräsii, me nautemme juhannuksesta ja mies istuu suttureiden kanssa kotona, me nauretaan niille. Meillä kaikki tallessa miehellä ei mitään, mutta oma valinta.

2

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu, meilllä miehen lapset ei tule mäkille häiriköimään, ollan jussi iahn oman perheen kesken, ja miehen kersat tulee sitten kotiimme kun niinhalutaan. Ne vaan sotkis kaiken ja kiljuisi täällä ja rauha olisi mennyttä. Mun omat lapset ovat erittäin hienokähytöksisiä, mutta meihen lapet eivät osaa ottaa oppia edes heistä.
      Siitä saavat kräsiä itse, ei tuommosiia kukaan kestä. Vaikka kuin tykkää äitipuolesta niin ei hellytä että otettas riesaksi, mies tajuu itekiin et hänen lapset on huonosti kasvatettu. Exä yrittää kans tulla meille mkille mutta meil on puoli että exä pysykaukana, kylti pitäs teota. Kotona se kurkkii meidän ikkunasta sisään jos ei oo verot eessä.

      • Anonyymi

        Sama juttu, meilllä naisen lapset ei tule mökille häiriköimään, ollan jussit ihan oman perheen kesken, ja naisen kersat tulee sitten kotiimme kun niinhalutaan. Ne vaan sotkis kaiken ja kiljuisi täällä ja rauha olisi mennyttä. Mun omat lapset ovat erittäin hienokähytöksisiä, mutta naisen lapet eivät osaa ottaa oppia edes heistä.
        Siitä saavat kärsiä itse, ei tuommosiia kukaan kestä. Vaikka kuin tykkää isäpuolesta niin ei hellytä että otettas riesaksi, nainen ymmärtää itekiin et hänen lapset on huonosti kasvatettu. Exä yrittää kans tulla meille mökille , mutta meil on laki , että exät pysyy kaukana , . Kotona ne kurkkii meidän ikkunasta sisään jos ei oo kahtimet eessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4796
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      173
      4302
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      131
      3935
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3912
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3701
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3518
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3074
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      16
      2496
    Aihe