Mökkitiellä

Anonyymi

Me ä sä pakkaamme lasten ja lastenlasten kansa tavaroits mökille , siellä noppi odottaa meitä, uidaan ja saunotaan ja syödän hyvin.
Exälä ei ole sinne mitään asiaa, eikä varsinkaa sutturien kansa.
Anoppi ei hyväksy sutturoita , enkä minä ja lapet.
Mies parka ei pääse mökile. Miksi valitse naikoset lasten sijaan , niinhän käräsii, me nautemme juhannuksesta ja mies istuu suttureiden kanssa kotona, me nauretaan niille. Meillä kaikki tallessa miehellä ei mitään, mutta oma valinta.

2

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu, meilllä miehen lapset ei tule mäkille häiriköimään, ollan jussi iahn oman perheen kesken, ja miehen kersat tulee sitten kotiimme kun niinhalutaan. Ne vaan sotkis kaiken ja kiljuisi täällä ja rauha olisi mennyttä. Mun omat lapset ovat erittäin hienokähytöksisiä, mutta meihen lapet eivät osaa ottaa oppia edes heistä.
      Siitä saavat kräsiä itse, ei tuommosiia kukaan kestä. Vaikka kuin tykkää äitipuolesta niin ei hellytä että otettas riesaksi, mies tajuu itekiin et hänen lapset on huonosti kasvatettu. Exä yrittää kans tulla meille mkille mutta meil on puoli että exä pysykaukana, kylti pitäs teota. Kotona se kurkkii meidän ikkunasta sisään jos ei oo verot eessä.

      • Anonyymi

        Sama juttu, meilllä naisen lapset ei tule mökille häiriköimään, ollan jussit ihan oman perheen kesken, ja naisen kersat tulee sitten kotiimme kun niinhalutaan. Ne vaan sotkis kaiken ja kiljuisi täällä ja rauha olisi mennyttä. Mun omat lapset ovat erittäin hienokähytöksisiä, mutta naisen lapet eivät osaa ottaa oppia edes heistä.
        Siitä saavat kärsiä itse, ei tuommosiia kukaan kestä. Vaikka kuin tykkää isäpuolesta niin ei hellytä että otettas riesaksi, nainen ymmärtää itekiin et hänen lapset on huonosti kasvatettu. Exä yrittää kans tulla meille mökille , mutta meil on laki , että exät pysyy kaukana , . Kotona ne kurkkii meidän ikkunasta sisään jos ei oo kahtimet eessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      160
      11504
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8122
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5974
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4957
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      17
      4724
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4384
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      101
      4265
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      92
      3581
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3280
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1781
    Aihe