Viinalta lemuava taksikuljettaja

Porvoon taksi, musta mersu, kuski haisi viinalle ja partavedellä oli sitä poistanut.. Tai yrittänyt. Kultaa oli kaulassa ja 50-luvun spittarit jalassa. Kaikkea sitä näkee, onneksi ei ollut kyydin tarvetta viime lauantaina aamusella.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos näin olis olisit soittanut vilku autolle.. Hammasta kolottaa ja vittuta.. Muuten ihan Staili Taxari....

Äänestä
  • Kyl maar mää poliisille ilmoitin sen rekkarin.. et saattaa olla et perästä tulee muutakin kuin hajuja...

    Äänestä

Pääkaupunkiseudulla on khatille haisevia taksikuskeja.

Äänestä
  • Uskompompa vaan että olisit jäänyt ilman kyytiä ei se tuolast hielle lemuava läskikasa huoli..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uskompompa vaan että olisit jäänyt ilman kyytiä ei se tuolast hielle lemuava läskikasa huoli..

    Ei se elämä mikään helppo oo...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei se elämä mikään helppo oo...

    Ei oo ei.. Tule kova krapula jos liikaa dokaa ja ajaa.. Onneks oli rotantappo kengät.. Toki hiukan on muodissa jäljessä..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Porvoon taksi, musta mersu, kuski haisi viinalle ja partavedellä oli sitä poistanut.. Tai yrittänyt. Kultaa oli kaulassa ja 50-luvun spittarit jalassa. Kaikkea sitä näkee, onneksi ei ollut kyydin tarvetta viime lauantaina aamusella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu