https://huutokaupat.com/1964288
Siis Levin Etelärakassa. Vastiketta maksat 12*120€ vuodessa ja saat korkeintaan yhden kunnon viikon, jota viitsii itse käyttää ja jonka saa vuokrattua.
Joku vajaaälyinen maksoi huutokaupassa 30500euroa 1/6-kusetuksesta!!
11
248
Vastaukset
- Anonyymi
Alueelta saa vuokrattua kevätsesongissa viikon 600€lla. Muulloin siellä ei viitsi olla.
- Anonyymi
Sinä et, mutta ehkäpä ostaja viihtyy. Varmasti haukut kaikki jotka ajaa eri automerkillä kuin sinä. Mites näin juhannuksena, jos joku juo eri merkkistä olutta? Mutta varmasti juo seurassasi. Varmaankin melko raskaita nuo elon päivät sulla. Mites maahanmuutto, huhhuh tumma ihoisia?
- Anonyymi
Miksi maksaa 12x120 euroa vaikka omistaa vain 1/6osan eli 8 viikkoo.
- Anonyymi
yhtiön hallitus päättää miten vastike kerätään. aika normaali tapa kiinteistöyhtiöissä.
- Anonyymi
Hallitus ei päätä vastikkeista, vaan yhtiökokous. Jos vastike on 120 €/kk, niin 1/6 omistuksella maksat kahden kuukauden vastikkeet. Jos yhtiökokous on valtuuttanut hallituksen keräämään tarvittaessa 13. ja 14. kuukauden vastikkeet, maksat noista 20 €/kk.
- Anonyymi
No ei varmaan päätä että kerätän vastikkeet 12 viikolta vaikka omistus 8 viikkoo.
- Anonyymi
12 kk * 120€/kk
- Anonyymi
aivan, eli siis vuodessako on 12 kuukautta.
- Anonyymi
Uunoillekin tiedoksi! Vastiketta peritään vuodessa 1440€ joka 6. viikosta, joista tyypillisesti vain yksi on hyvä viikko.
- Anonyymi
Mitäs merkitystä meille on sillä onko viikot sinun mielestä hyviä. Meidän peheelle on käyttöä melkein viikolle kuin viikolle levillä. Jatka sinä vain niiden edullisten vuokrakohteiden kyttäilyä.
- Anonyymi
Levi on tylsä paikka kevätsesongin, vkot 8-16, ulkopuolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380