Oli joku eu-aloite että kaksitahtiset menisi kieltoon syyskuusta 2020 alkaen,
tämä on katastrofi, joutuu ajaa jotain puksutinta sen jälkeen.
tämä on katastrofi, joutuu ajaa jotain puksutinta sen jälkeen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
eipä ollu..... toivottavasti
Autoista kaksitahtiset poistui jo DDR:n romahtaessa, nyt autoista alkaa poistua jo nelitahtisetkin sähkömoottoreiden tieltä. Kaksitahtiset ovat kaksipyöräisissä haluttuja vain siellä, jossa kuutiotilavuus on rajoittava tekijä, oikeastaan aika käsittämätöntä, että kaksitahtisia ei ole kuopattu jo vuosia sitten, niin mopoissa kuin kevareissakin, oikeissa moottoripyörissä sentään alkavat olla harvinaisia.
Itsellä on nelitahtinen moottoripyörä, enkä keksi yhtään syytä, miksi haluaisin 2-tahtisen. No ehkä joku 500 kuutioinen 2tahtinen MotoGP pyörä voisi olla kiva koriste omassa museotallissa.
Joo kyllä kilokyykky menee ihan nelarinakin mutta metsäiseen menoon haluan sen 250- kuutiota ihan 2t versiona.
Se on 2t koneella ihan jees kulku jo 250cc koneella ja kevyttä huoltovapaata menoa kun ei tarvitse venttiileitä säädellä.
*ittu mitä amisslangia! "kilokyykky" ..."nelari"😂
🏍❤😎
Kaksitahtisten ongelma öljy joka palaa bensan mukana. Kannattaa suoraan vaihtaa sähköön. Bensa mopot hinaajia sähkömopoihin verrattuna ja helpompi "virittää"!