Opelin tulevaisuus synkistyy

Anonyymi

Onko Opelilla tulevaisuutta? Kilpailu kiristyy ja osa merkeistä tulee melko varmasti häviämään historiaan.

7

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin ennustuksesi toteutuu sinun elinakanasi.

      • Anonyymi

        Opel on automaailman vanhimpia valmistajia. PSA aikoo pitääkseen omana itsenäisenä merkkinään. Aivan kuten GM teki vuosikymmenien ajan. Aidosti itsenäinen merkki Opel ei ole ollut noin sataan vuoteen, Adam Opel möi sen GM:lle jo 1920-luvulla.


    • Anonyymi

      Maahantuoja liekkö Länsi auto , mutta syvältä on.

      • Anonyymi

        Etelä-Pohjanmaalla Seinäjoen seudulla Opelin myynti ainakin tippuu rajusti kun ei ole kellään enää edustusta kun eivät kaiketi pääse sopimukseen Länsiauton kanssa ... Taitaa ahneus olla syynä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Etelä-Pohjanmaalla Seinäjoen seudulla Opelin myynti ainakin tippuu rajusti kun ei ole kellään enää edustusta kun eivät kaiketi pääse sopimukseen Länsiauton kanssa ... Taitaa ahneus olla syynä

        sama myös oulussa,loppui huolto kun rinta-joupilta viettin huolto.ensin tuli delta jota ei tunnista mikään,nyt menee wetterille ja siellä on vain valohoitoa,auto on nosturilla mutta mitään ei tehdä,aikanaan oli honda ja jarrut piti joka huollossa avata.ihmettelin taikuria kun sai jarrusatulat irti ottamatta renkaita pois,seuraavan huollon käytin veholla ja sanovat että oli jarrut ihan jumissa.
        että tällain wetteri huoltaa.


    • opel on opel ja gm...en diggaa jos menee psalle... ite diggaan 60-70. 70-80 l opeleita

    • Anonyymi

      PSA:n strategia on monimerkkistrategia, aivan kuten VW:lla. Itse kyllä pidän nyky-opeleita hyvinä, paljon parempia autoja ovat kuin ne surullisen kuuluisat 1990-luvun opelit.

      Ostin uuden Opelin vuonna 2018, siksi koska siinä on PSA diesel. Autolla on ajettu 75tkm ilman huolia. Uskoisin että seuraavatkin 75tkm menee ilman murheita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe