Tilinpäätös puikkelissa. Voitaisiiko jo tehdä rakentamis varauksia?
Alkaisi olla valokuitujen aika
17
114
Vastaukset
- Anonyymi
Uusi alku. Valokuitusta pesään!
- Anonyymi
Siihen pesään kyllä mahtuu seteli toisensa perään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siihen pesään kyllä mahtuu seteli toisensa perään!
Miljuuna sinne toinen tänne ei missään tunnu
- Anonyymi
En ole seurannut vähään aikaan päätöksen tekoa. Joutuiko kunta ja kuntalaiset maksu mieheksi? Jos niin paljonko tuli maksettavaa per asukas ja per metri? Joutuiko kukaan päättäjä vastuuseen?
- Anonyymi
4303065 takaustappio jota varten otettu kylälle uutta velkaa plus korot ja kulut plus aikaisemmin suoritettu osuus yhteisestä rakentamisesta. 5 miletsiä taitaa ylittyä. Veikkaan että 1000e / m ollut liki hinta valokuituvedoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
4303065 takaustappio jota varten otettu kylälle uutta velkaa plus korot ja kulut plus aikaisemmin suoritettu osuus yhteisestä rakentamisesta. 5 miletsiä taitaa ylittyä. Veikkaan että 1000e / m ollut liki hinta valokuituvedoille.
Ainakin yli 100e metriltä. Kiitämme sitä Puuha-Petteriä joka on saanut nämäkin lankavedot aikanaan aikaiseksi.
- Anonyymi
Eikö näille kunnan nykypäättäjille kukaan osannut kertoa, että julkisella rahoituksella on katto? EU:n ja valtion rahaa hankkeille ei saa jos kunta panee pottiin liikaa kuntalaisten rahoja. Luulisi, että tuo on kaikille päättäjän pallilla istuvalle päivänselvää.
- Anonyymi
Joko on loppulasku kirjoitettu. Entä paljonko on maksun määrä?
- Anonyymi
Kuituhanketta vois uuvestaa alottaa. Valtio kuntia avuttaa . On 300 miljuunaa koronarahhaa jaossa.
- Anonyymi
Valokuidut lisäävät syrjäästen paikkaseutujen elinvoimaa
- Anonyymi
En tiiä, mut halpa se ollut käyttäjälle ainakin,ja varma yhteys,ei pätki. 99 eur. 3v sitten meil. 26 eur kk maksu .NOPEUS RIITTÄÄ OIKEIN HYVIN TAVALLISEEN K.TALOUTEEN. Ja sen saa poikki tarvittaessa, eli ei huolen häivää.! Hyvä,ku tuli hankittua aikanaan.
- Anonyymi
Me maksamma halpuutukset yhdessä.
- Anonyymi
nO ,KAIPA SIIHEN ON VARAA MUILLAKIN, kun tällaisella normaali pieneläkeläiselläkin tuntuu olevan , eikä mitään hätää.
- Anonyymi
Ja kohtpuoliin on maksajiakin paljon enemmän ??
- Anonyymi
Aarrenetti tänne tuottamansa fantastisen lisäarvon vuoksi. Lisänä mahdollisuus toimintojen virtualisointiin. Koulutus ja hallinto sekö sote siirrettään nopeaan kuitunettiin!
- Anonyymi
Hyvin toimi valokuitu kevään aikana kun molemmat vanhemmat ja tenavalauma teki etäkouluna ja etätyötä meillä.
- Anonyymi
Ei siinä edes 100.m tarvii nopeuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674