Niin kauan kun valtuutettujen nimen perässä on puolueen nimi, niin asiat eivät muutu miksikään. Puolueet ajavat omia etujaan ja asioiden hoitaminen jää sikseen.
Esimerkki Helsingistä: mitä mieltä päättävät IHMISET ovat Lapilahden suunnitelmista? Demarit ja vihreät ovat vastaan. Onko ihan puheenjohtajien päätös; Rinteen ja Ohisalon mielipide?
Jokainen valtuutettu tai edustaja lautakunnassa edustaa kaikkia kaupunkilaisia. Hän EI EDUSTA PUOLUETTA vaan KAIKKIA KAUPUNKILAISIA!
Sama koskee Eduskuntaa. Kansanedustaja on saanut valtakirjan koko kansalta. Sitä valtakirjaa ei pidä antaa minkään ryhmittymän käyttöön.
Lopettakaa poliittiset leikit ja alkakaa hoitamaan asioita omantunnon ja terveen järjen mukaisesti. Sitä on perustuslailinen demokratia. Muu on sen halveeraamista.
Politiikka ja asioiden hoitaminen ovat kaksi eri asiaa.
Anonyymi
1
336
Vastaukset
- Anonyymi
...niinhän ne valtuutetut tekevätkin, eli ajavat kaikkien kaupunkilaisten etua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3201802Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831277Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751274- 1341147
- 79937
- 85871
- 48833
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118794- 48780
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60726