Pudotin gerbiilin noin metrin korkeudelta. Gergerbiili alkoi potkimaan takajaloillaan todennäköisesti refleksinä. Nostin sen heti ja rauhoitteli senjalkoja niin että se lopetti potkimisen. Nyt gerbiililläni on ongelmia. Tai siis gerbiili pesee kokoajan itseään ja se raapii takajaloillaan korvan takaa. Se piipittää todennäköisesti kivusta ja sen etuhampaita ja menästä vuotaa vähän verta! 
Asun vanhempieni kanssa mutta kävimme hetki sitten eläinlääkärillä, koska toisella gerbiililläni oli silmätulehdus(on vieläkin) ja hävettää kertoa heille koska hiljattain gerbiili en välillä oli tappelu ja terraario on jaettu. Minua hävettää kamalasti ja jos kerron vanhemmilleni tästä vaikka loppujen lopuksi hekin varmasti huomaa.
Toivon että et pilkaa minua sanomalla että olen huono gerbiilien omistaja koska tiedän kyllä erittäin hyvin asiasta!
Vastaa mitä pikimmiten
Terv.avuton
Gerbiili I putosi ja oireet ovat vakavat
Anonyymi
2
328
Vastaukset
- Anonyymi
Hei,
kannattaa ihan rohkeasti sanoa vanhemmille asiasta.Vahinkohan se oli. Parempi, että kertoo ja gerbiili saadaan hoidettua eikä pieni kärsi.
Minulla on vastaava kokemus.Meidän gerbiili oli ilmeisesti itse tipahtanut, koska linkutti jalkaa. Vietiin eläinlääkärille ja antoi antibioottiruiskeen. Sitten koipi parani.
Tsemppiä!! - Anonyymi
Meillä sama, gerbiili tippui, linkutti jalkoja edestakasin jonkin sekunnin. mutta se ei selvinnyt siitä vaan kuoli siihen. olet onnnekas kun gerbiilisi selvisi.
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1285295Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1915003"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste863486Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093008Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan282368Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2481814Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan41435- 1081364
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821345Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.1391075