Mopossa vikaa

Anonyymi

Eli mun mopossa ss on semmonen vika ettei saa bensaa koska alipaine ei toimi. Eli ku polkee nii ei tule bensaa mutta ku kaadoin tulpan reiästä bensaa nii lähti käyntiin ja kierrokset nous heti ihan tappiin. Eli varmaan joku imuvuoto jossain.. Ennen tätä vikaa olin vaihtanut männän ja tiivisteet ja säätänyt kaasarin neulaa. Jouduin tehdä itse sylinterin 1mm alatiivisteen että squisgabbi olis hyvä ku ei mistään saanut tilattua sen paksusia tiivisteitä. Olen kyllä puhdistanut tankin, testannut bensahanan toiminnan, tarkistanut imukaulan, bensaletkut katsottu ja kaasari putsattu. En nyt tiedä mitä tekisi seuraavaksi. Mahtaiskohan joku stefa vuotaa tai se omatekoinen alatiiviste sylinterille niitäkin on testannut kaksi erilaista eikä mitään muutosta. TARVISIN NYT NOPEATA APUA!!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no jos siellä kerran varmaan joku imuvuoto jossain on niin kannattais varmaan paikallistaa se vuoto ja korjata.ei sitä täällä keskustelupalstalla voi kukaan sulle kertoa missä se vuoto on.

    • Anonyymi

      Muki laitettu väärinpäin kiertokangen päähän?😘😘

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2511
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe