Wanhoilla romuillako ajelette ?

Anonyymi

Meinasin kysellä yleisesti Renault automerkistä, autonvaihtotarkoituksessa. Kun näin kyselyjen pääotsikot, ymmärsin että tänne kirjoittavat ajelevat pääosin 2000-luvun alkupuolen kalustolla. Oudoin kirjoitus on ollut tuo "vilkun naksuttaminen vasemmalle suuremmin". Renaultilla ja Volvolla ollut yhteistyötä aikaisemminkin ja Renaultilla pitäisi tietääkseni olla käytössä Volvon mallilla, valokuitua sähkölinjastoissa.

5

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ajelen wanhoilla romuilla. Just hankin uudemman, vm. 2001.

    • Anonyymi

      Moni ajelee 2020 mallin Renault Cliolla. Itselle riittää Megane 2005. Ruoste ei vaivaa, mittarissa on vain 220000, siis puolessa välissä vasta ajo. Fordi olisi jo pilalle ruostunut tässä iässä.

    • Anonyymi

      Joku nostaa 15 vuotta vanhoja ketjuja luettavaksi, ja siksi keskusteltavat autotkin ovat lähes 20-vuotiaita.

      • Anonyymi

        Tää on ainakin ihan tuore ketju. Itse ajan v 2019 Kadjar SUVilla. Kaksoiskytkin ja Bose varustelu. Mittarissa 37.000 km. Ihan loisto vehje ajaa.


    • Anonyymi

      Niinpä. Rellunkin markkinat suurimmaksi osaksi Keski-Euroopassa. Täällä markkinat tosi pienet. Autioita teitä pääasiassa. Keski-Euroopassa ei tietenkään pärjää ihan sudella. Täällä peräpohjolassamme ei aina ymmärretä, että lisäksi meillä plussa-asteita vain kesäkuusta elokuun loppuun ja sikäli myös autojen tekniikka lujilla, merkistä riippumatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      96
      6366
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3803
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3180
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe