Wanhoilla romuillako ajelette ?

Anonyymi

Meinasin kysellä yleisesti Renault automerkistä, autonvaihtotarkoituksessa. Kun näin kyselyjen pääotsikot, ymmärsin että tänne kirjoittavat ajelevat pääosin 2000-luvun alkupuolen kalustolla. Oudoin kirjoitus on ollut tuo "vilkun naksuttaminen vasemmalle suuremmin". Renaultilla ja Volvolla ollut yhteistyötä aikaisemminkin ja Renaultilla pitäisi tietääkseni olla käytössä Volvon mallilla, valokuitua sähkölinjastoissa.

5

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ajelen wanhoilla romuilla. Just hankin uudemman, vm. 2001.

    • Anonyymi

      Moni ajelee 2020 mallin Renault Cliolla. Itselle riittää Megane 2005. Ruoste ei vaivaa, mittarissa on vain 220000, siis puolessa välissä vasta ajo. Fordi olisi jo pilalle ruostunut tässä iässä.

    • Anonyymi

      Joku nostaa 15 vuotta vanhoja ketjuja luettavaksi, ja siksi keskusteltavat autotkin ovat lähes 20-vuotiaita.

      • Anonyymi

        Tää on ainakin ihan tuore ketju. Itse ajan v 2019 Kadjar SUVilla. Kaksoiskytkin ja Bose varustelu. Mittarissa 37.000 km. Ihan loisto vehje ajaa.


    • Anonyymi

      Niinpä. Rellunkin markkinat suurimmaksi osaksi Keski-Euroopassa. Täällä markkinat tosi pienet. Autioita teitä pääasiassa. Keski-Euroopassa ei tietenkään pärjää ihan sudella. Täällä peräpohjolassamme ei aina ymmärretä, että lisäksi meillä plussa-asteita vain kesäkuusta elokuun loppuun ja sikäli myös autojen tekniikka lujilla, merkistä riippumatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      150
      8703
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6161
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      61
      4521
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      47
      4103
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      71
      4037
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      95
      3604
    7. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3444
    8. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      160
      3345
    9. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      2146
    10. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      10
      2105
    Aihe