On sitä aikoihin eletty , on nykyään uimavalvojillakin poliisi valtuudet . Kevarin poika parkeeraa puutavsten tulee pellet uimavalvojat kyselemään ajokortti , kun ei osaa ajaa sen takia 😂 täytyy itse käydä myös uimassa , katotaan sitten pellet !
Huparin uimavalvojat
Anonyymi
1352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Oisko vähän kusta lorahtanut sekaan jos ei osaa kevariaan parkkeerata?
Hui. Tuleepa pojalta kovia sanoja. Ihan pelottaa.
Onko aloittajan " kultamussukka" saanut traumoja?
Opettele pökiö kirjoittamaan.
Jos vanhemmat ovat noin heikolla kirjoitustaidolla varustettuja, voi hyvinkin olla, että pojallakaan ei satu mopo oikeaan paikkaan parkkiin?
Opetelkaa somepenikat käyttäytymään yleisillä uimarannoilla. Siellä pätee kaupungin järjestyssäännöt joita uimavalvojat myös valvovat ettei siellä sattuisi pahoja vahinkoja. Jos jo kakarana on nuin auktoriteetti ongelmainen käyttäytyminen niin elämässä tulee pian seinä vastaan. Uskokaa mitä teille sanotaan älkääkä aina räkyttäkö vastaan joka asiassa minkä tavan olette sieltä somen ihanasta maailmasta oppineet.
Näin juuri ja ne paskarappia suoltavat toosat kiinni tai ne nakellaan järveen. Käyttäkää kuulokkeita, muita ei huumeita ihannoiva änkytys kiinnosta vittuvatun vertaa.
Erinomainen kommentti, täysin samaa mieltä.
Niin komppaan.
kyllä teillä mopo pojilla on oikeasti opeteltavaa,ette älyä liikennesäännöistä mitään,kolmion takaa tullaan ihan röyhkeästi eteen yms,toki kunnollisiakin mopo ym kuskeja näkee,mut nää "paskiaiset" kiinnittää huomion liikentessä.
On se kumma,että kyllä me osattiin liikennesäännöt mopoiässä vaikka ei autokouluja tarvinnut mopoiluun käydäkkään. Mopoilla ajeltiin pitkiäkin matkoja ja se oli sen iän kulkuväline, nykyisin pennut haluu mopon että sillä vain keulitaan ja poltetaan kumia ja pumpataan sitä kaasua edestakaisin pysähdyksissä ja ajessa.
Sen verran on pojan mopolla ajeltu , et pitäs ensinnä autolla ajajien opetella . Liikenne säännöt ettei tulla kolmion takaa eteen yms . Vaarallisempaa on tosiaan mopolla ajella kuin autolla .
se+mopo+kun+kulkee+sen+45km/h+niin+sen+kyllä+autoilija+huomaa+eikä+varmasti+aja+kolmiontakaa+eteen.+Toisaalta+siitä+vauhdista+kyllä+vielä+mopokortin+suorittanut+nuori+osaa+tehdä+turvallisen+jarrutuksen+ja+väistönkin,jos+joku+autoilija+huomioimatta+ajaa+eteen.+Toki+jos+mopo+tulee+ilman+valoja+pimeässä+niin+kuin+n.90%+kajaaninkin+viritetyistä+enduromopoista+ajaa+siine+yli+80km/h+niin+ei+tarvii+ihmetellä+jos+vaaratilanteita+syntyy.+Niin+mopoilijatkin+vois+pitää+ne+mopot+mopoina+ja+valot+ja+hallintalaitteet+kunnossa,mutta+eihän+niitä+somepentuja+kiinnosta+kun+ne+mopot+on+vaan+tehty+keulimiseen/kuminpolttoon+ja++melusaasteeksi.+Nimimerkki:+mopoiässä+useammankin+mopon+omistaneena+ja+mopolla+ajaminen+on+ihan+mukavaa+hommaa+kun+vähän+järkeä+pitää+päässä.