Suurkiitos sinä ihana ihminen, joka annoit pankkikorttini kassarouvalle.
Jätin sen huolimattomuuttani tiskille, huh 🤨.
Suurkiitos sinä ihana kassarouva joka säntäsit perääni...
On niin hyvä huomata että vielä löytyy todella välittäviä ihmisiä .
Kaikkea hyvää toivottaa; harmaapää.
👵🌻
Jätin sen huolimattomuuttani tiskille, huh 🤨.
Suurkiitos sinä ihana kassarouva joka säntäsit perääni...
On niin hyvä huomata että vielä löytyy todella välittäviä ihmisiä .
Kaikkea hyvää toivottaa; harmaapää.
👵🌻
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin. Tämä lähimaksu antaa mahikset.
Sulla kävi tsägä...
Aikoinaan olin menossa pankkiautomaatille kun yksi äijä lähti siitä, huomasin että unohti pankkikorttinsa, otin kortin ja juoksin mihen kiinni, annoi kortin sille enkä saanut edes kiitosta.
Eli tuosta johtuen en enää ikinä auta ko asiassa ketään.
Voi kauheeta nyt on elämä pilalla
Uli, uli, miltä tuntuu elää kyläpahasessa joka kuihtuu olemattomiin parissa vuodessa?
Mitä luulet että tuollekkin kortille olisi tapahtunut jos en olsi palauttanut, se olisi lopullisesti hävinnyt tai sitten palautettu pankkiin ja kadottanut olis joutunut venttaamaan 2 viikkoa kortin palautusta.
Elikkä jos tuosta ei edes tule pinintä kiitosta eikä edes mitää pientä palkkiota, antaapa sitten luonnon hoitaa hukattuja kortteja tästä ettenpäin.
Olisiko tämä henkilö, jolle kortin palautit, ollut yllättynyt ja säikähtänyt tapahtuneesta. Varmasti hän oli kiitollinen, mutta ei huomannut sanoa kiitosta tai palkita sinua tämän yllättävän tapahtuman johdosta. Vajavaisia ihmisiä me kaikki olemme.
Ja vaikka et saanutkaan itse kiitosta asiasta tällä kertaa, ajattele, että kun sinulla unohtuu joskus lompakko tms. ja joku palauttaa sen sinulle, niin saat silloin palkinnon laupiaisen samarialaisen toimistasi.
Mukavaa kesän jatkoa!
Seuraavahan voi vaik palkita sinut, mieli muuttuu, älä masennu yhdestä tapauksesta.