Bluetooth hiiriä?

Mikä olisi hyvä ja sopiva bluetooth -hiiri Powerbookin kanssa?
3515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla on käytössä Applen oma BT hiiri ja ihan hyvin olen siihen tottunut, vaikka kyllä edelleen käytän eniten tätä trackpadia.

Äänestä
  • Tietty myös PC hiiret toimivat yhtälailla Macin kanssa. PowerBookeissa toimii PC hiirien rullat ja oikeat napit mallikkaasti Mac OS X kanssa. Eli esimerkiksi Logitech MX900 toimii tuon PowerBook kannettavan kanssa vallan mainiosti.

    Tosin olen huomannut sen että Macin oma BT hiiri tuntuu toimivan sulavammin kuin tuo Logitech MX900. En tiedä liökö jotain silmän lumetta vai onko tosiaan tuo Applen oma BT hiiri jollain tapaa paremmin optimoitu. No onpahan tuossa Logitechissä sentään tuo oikea nappi ja rulla.

    Äänestä

  • MP33 kirjoitti:

    Tietty myös PC hiiret toimivat yhtälailla Macin kanssa. PowerBookeissa toimii PC hiirien rullat ja oikeat napit mallikkaasti Mac OS X kanssa. Eli esimerkiksi Logitech MX900 toimii tuon PowerBook kannettavan kanssa vallan mainiosti.

    Tosin olen huomannut sen että Macin oma BT hiiri tuntuu toimivan sulavammin kuin tuo Logitech MX900. En tiedä liökö jotain silmän lumetta vai onko tosiaan tuo Applen oma BT hiiri jollain tapaa paremmin optimoitu. No onpahan tuossa Logitechissä sentään tuo oikea nappi ja rulla.

    sen saa varimportilta ja hinta oli joku 50e
    kahta mallia tais olla...toinen "mac"desing ja toinen hiukan pienempi klassisen näkönen...omistan jälkimmäisen ja hyvin toimii...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PBG4 kirjoitti:

Mikä olisi hyvä ja sopiva bluetooth -hiiri Powerbookin kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu