Onko käyneitä Suomen sisävesien pisimmällä ja kauneimmalla hiekkarannalla? On kuulemma ihan matkailu nähtävyys.
Huuhanranta Ruokolahti
7
400
Vastaukset
- Anonyymi
Käyty on ja siis ihan huikee paikka. Silmä lepää siellä ja aika pysähtyy.
- Anonyymi
Aivan mahtava paikka ja maisemat huikean kauniit. Kannattaa kävellä myös rinteen näkalapolku josta upeat näköalat Saimaalle.
- Anonyymi
Minkälaiset palvelut siellä on näin koronan aikaan? Onko pihvejä tarjolla vai pelkkää burgeria?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkälaiset palvelut siellä on näin koronan aikaan? Onko pihvejä tarjolla vai pelkkää burgeria?
Omat eväät ja grillit
- Anonyymi
Vaikea kuvitella että Suomesta löytyy tuollaisia rantoja. Kuvia kun katsoi niin tuli mieleen heti Kreikka.
- Anonyymi
Saimaan Riviera, Paratiisi,Eden. Tälläisiä nimiä Huuhanrannasta käytetään.
- Anonyymi
Tänä kesänä kävimme. Kohtalaisen pitkän ja mutkaisen sivutien päässä Ruokolahti-Puumala -tieltä, mutta kiva ranta ja paikallisten hyvin tietämä. Metsäinen harju laskeutuu alas rantaan ja itse rannan hiekkakaistale on kapea, mutta pitkä kieltämättä. Tilaa on, hiekkapohja helppo kävellä, ei kuitenkaan niin kiusallisen matalaa, että uiminen ei onnistuisi. Oikein napakymppi löytö!
Samalla voi piipahtaa Kummakivellä ennen päätymistä Puumalaan, joka sekin mukava paikka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273395Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122519Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.972461Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1072134Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761693Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥481584Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261506Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001305- 1341245
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151146