Eikös sitä pitänyt alkaa tulemaan kun nyt ei kohta saa turvetta polttaakaan enää, niin suunnitelmana karstusilla oli kuskata järvestä vettäjärvestä vettä, hiivaa ja sokeria paljon turvesuolle käymään ja tehdä siitä viskiä itse.
Joko sitä turveviskiä saa karstulasta?
18
241
Vastaukset
- Anonyymi
Tekijät maistelivat tuotosta harvase päivä ja joivat sen jo rankkina, Alkostahan saa ostaa laatutuotteita sitä haluaville.
- Anonyymi
Rankikina kun juo niin tulee Päätalon sanoin hulivilisonnalle,
- Anonyymi
Nyt voi suot taas kastella kun ne on ojia kaivamalla kuivatettu, kun tekee kilju-altaita niistä, tulee patoajille töitä jotta saavat turvesuot pysymään märkinä jotta kilju käy ja viskiä valmistuupi.
- Anonyymi
Karstula-viskiähän sai hakea paikallisesta Alkosta jo muutama vuosi sitten, jos oli maksanut Viskiseuran jäsenmaksun. Olitteko maksaneet ?
- Anonyymi
Ja kunnan rahoilla. Ketkä sitä ovat juoneet ja siitä juopuneet? Siitäkö johtuukin, että koko homma on sekaisin kunnassa.
- Anonyymi
Puuhamiehet.
- Anonyymi
Saattaa muuten asiassa ollakin vinha perä, ei selväpäiset ihmiset luotsaa omaa kuntaansa vararikon partaalle.
- Anonyymi
Pikkusen parempaa turvevelliin tehtyä kiljua sanotaan sitten viskiksi vai?
- Anonyymi
Vaikuttaa aivan mahtijuoman resettiltä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikuttaa aivan mahtijuoman resettiltä?
Tuhtisimaa.
- Anonyymi
Juodaan suot.
- Anonyymi
Jotkut alkanu ottamaan ennenkui on mitään valmistakaan
- Anonyymi
Joku kertoi, että nyt kuuluisi myönteistä pöhinää. Taitaa tulla pöhinät puuhamiesten kiljupöntöstä.
- Anonyymi
Kansalliset pöhinäntalkoot alkaas syksyllä sano vanhasmatti joten kunnon pörinät taattu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansalliset pöhinäntalkoot alkaas syksyllä sano vanhasmatti joten kunnon pörinät taattu!
Joo, Suomi maksaa 9 miljardia korona-apua Suomea rikkaammille maille kuten esim.Italia.
Tämäkin raha pitää ottaa velkaa lisää.
Onko tämän kansan kusettamisella mitään rajaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, Suomi maksaa 9 miljardia korona-apua Suomea rikkaammille maille kuten esim.Italia.
Tämäkin raha pitää ottaa velkaa lisää.
Onko tämän kansan kusettamisella mitään rajaa?Joo kovat luonnon tuotteet käyttöön, sauna ja sisu ja tereva!
- Anonyymi
Kaikki tuet ja avustukset pois maailmasta, jokainen pärjätköön omillaan, jos ei pärjää niin töitä on tehtävä kovemmin.
- Anonyymi
Wanhoissa Wehkeissä ainakin Karstula Viskiä myynnissä. Ei tarvitse olla osuuskunnan jäsen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit695788KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2284499Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202547Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei262472Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro111383Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT711305- 961295
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281276Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191141Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1461121