Stakalustomuseo

Anonyymi

8

298

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköpähän tuota kalustoa ole muutenkin museoitu riittävästi, kaikki asiasta kiinnostuneet tietävät kyllä mistä näitä laitteita löytyy. Enkä ole ollenkaan vakuut-
      tunut että Konnevedelle tulevat `turistit` mieltäisivät sotakoneet olennaiseksi osaksi
      kunnan profiilia saati imagoa. -Kaikella kunnioituksella komean kokoelman kerännyttä henkilöä kohtaan, mutta ei museota noin vain pieraista käyntiin kuin
      nakkikioskia. Se on kallista touhua. Mutta hienoja ajoneuvoja pankinjohtajallamme
      on ja mukavaa että niitä on saanut ihailla katukuvassamme.

    • Anonyymi

      Jatkanpa vielä aloitustani. Sopiva paikka voisi löytyä Häyrylänrannasta. Olisi ravintola valmiina, josta voisi tapahtua myös mahdollinen lipunmyynti. Risteilyt saisivat myös lisää matkustajia.

      • Anonyymi

        Kuntahan vois myös osallistua takaamalla hankkeeseen lainoja. Tämä siksi että kuntalaisilla ei ole vielä tarpeeksi korkea verotus. Olis yks kusetus taas maksettavana ja kunta vois sitten vähentää palveluitaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuntahan vois myös osallistua takaamalla hankkeeseen lainoja. Tämä siksi että kuntalaisilla ei ole vielä tarpeeksi korkea verotus. Olis yks kusetus taas maksettavana ja kunta vois sitten vähentää palveluitaan.

        Juuri näin se menee...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juuri näin se menee...

        Kytölä kyllä rahat lupaa...


    • Anonyymi

      Kiinnostusta kannattanee kysyä ko. henkilöltä suoraan. Kyseessä kuitenkin yksityishenkilön omistama kokoelma. Henkilöhän asuu Rautalammilla, joten jos hänellä olisi kiinnostusta laittaa museoa pystyyn, olisiko sijainti sitten Konnevesi...Kannattaa esittä ideaa suoraan hänelle.
      Hienoa, että ideoidaan Konneveden matkailun/palveluiden/elinkeinoelämän puolesta. Toivottavasti tulee sellaisia ideoita, jotka olisivat "kenen tahansa toteutettavissa" .

    • Anonyymi

      Noihin suivasien kuntavero ja -velkakommenttien lähettäjille kysymys; ihanko ym-
      märtänette asiasta juuri mitään?

      • Anonyymi

        "Suivasien" ? En ymmärrä,mikä se on.Velka sanan kyllä tiedän ,minullakin on ollut
        sitä aivan riittävästi.Mutta kaikki on pitänyt maksaa.En ole saanut kirjattua
        niitä luottotappioihin.Harmi kun ei ollut sellaista työnantajaa.Kyllä ketuttaa !!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      598
      1485
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      817
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      473
      703
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      9
      609
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      38
      570
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      41
      547
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      518
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      29
      468
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      458
    Aihe