Miksi palstavahti ei huolehdi asioista ???? Palstalla on samaa nojatuoli aloitusta useita?
Eiköhän niille palstanvaltaajille riitä vähempikin aloituksia!
Palstan ideana kait onkin , ei samaa aloitusta kymmenittäin 1 ad 10 aloitusta, samalla otsikolla, ainostaan numerojärjestys muuttuu.
Edotus on sefulle. Aloita heille ikioma ryhmäkeskustelu RYHMÄ otsikossa.
Eiköhän niille palstanvaltaajille riitä vähempikin aloituksia!
Palstan ideana kait onkin , ei samaa aloitusta kymmenittäin 1 ad 10 aloitusta, samalla otsikolla, ainostaan numerojärjestys muuttuu.
Edotus on sefulle. Aloita heille ikioma ryhmäkeskustelu RYHMÄ otsikossa.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Voi hyvä isä tätä valittajien määrää.
Mikä on stefu?
Jokaisella on oikeus kirjoittaa palstalle,
mitä tyyliä sitten käyttääkin.
Eiköhän matkijoita ole koko palsta pullollaan.
Jokaisen aloiteeen tekijän ja kirjoittajan, on valmistauduttava kaikenlaiseen vastaiskuun tai väittelyyn.
Rumaankin.
Ei täällä eletä missän auvoisessa pumpulimaailmassa.
Jos ei kestä sanansäilää, on parempi, että ei kirjoita eikä lue näitä palstoja.
Pysyy vain omassa pienessä satumaailmassa.
Ja lukee korkeintan aku ankkaa.
Kuka on paennut mihinkin maailmaan. Toiset on paenneet korkeisiin paatoksellisiin sfääreihin. Yhtä kaukana todellisuudesta ja yhtä satua sekin.
Jaa, minun näkemyseni mukaan , se riippuu vain skaalaan laajuudesta.
Jalat hyvinkin pragmaattisesti maassa, ja silti yltäisi pilvihin, oi miten satumaisen ihanaa se olisikin!
Hyvä ja asiallinen aloitus, johon on palstavahdin velvollisuus ottaa kantaa.ilmoittaa reilusti miksi hän sallii tilanteen näin olevan? MIkä ja millä perusteella palstavahti ei huolehdi palstalla vallitsevasta tilanteesta. Joka on hajoita ja hallitse, erään henkilön toimesta vallitsee yksinvaltius.
Onko tilanne palstan sääntöjen vastainen? Saman otsikon Noja-tuoli alla näyttää kohta palstalla olevan kymmenisen aloitusta, numerojärjestys asian todeksi näyttää.
Jos palstan kirjoittaja-diktaattori ei pidä pitkistä ketjuista, voi olla lukematta ja kirjoittamatta.
vp
No niin. . . ensin haukuit Noja-tuoli muotoa. Sitten läväytit täsmälleen
samanlaisen aloituksen, silloin kelpasi! Nyt juonittelet, että
Noja-tuoli on liikaa ja tietysti valitat.
Mihinkähän vielä ehdit?
Kuka ihme on palstan yksinvaltias ja diktaattori?
Ei nyt taaskaan ymmärretä Anonyymin jaloa tarkoitusta. Tälle Noja-tuolille voi kipata kaikki puuseen tyhjennykset ja vanhat ämpärit ja vaihdella kuulumisia siitä, kuka on inhottavimman heiton kirjoittanut ja koska. Nyt on oma ketju näille asioille.
Anonyymi 08.07.2020 klo 10.00
Nyt viestissäsi on piilo korostuksena oma "kerran syötysi!" Paljon on tunkiolle heitettävää, kun toit esille! niin kerro ihmeessä kuinka monta litraa?
On muuten täysin ala-arvoinen juttusi. ET kait ole enää RÄKÄ-NOKKA ikäinen? Vaan aikuinen nainen, jonka suuhun ei sovi kaiken moskan esiin tuominen. Siivoa korvien välistä pururataasi!
Pitää olla mahdollisimman monta keskinäisen kehumisen kerhoa.
mikäs sinua estää perustamasta ihan omaa kehuketjua itsellesi ? Se nikki vaan on hyvä laittaa esiin että tiedetään kehut kohdistaa. Ne kehut kyllä pitää ihan itse ansaita.
En ole pieni-itsetuntoinen nilkki.
En tarvitse kehuja.
Ansaita ? Kun itteensä kehuu :DDDDD ?
Ajattele suuria taiteilijoita. Karita Mattilaa ylistetään vaikka ei hän sitä tarvitse, hänen itsetuntonsa on loistava .
Omakehulle ei ole koskaan riittävästi tilaa.
Ella Erosella sama.
Koska tänne on toivottu palstavahtia, niin uhraudun velvollisuudentunnosta ja julistan itseni
Noja-tuoli-palsta-vahdiksi
tällä puheella.
Samalla määrään kirjoitustaidottomat välittömästi kurseille oppimaan suomea.
Mikäli parannusta kirjoitustaidossa ei näy heinäkuun loppuun mennessä ( 31.7),
niin poistettakoon oppimattomilta kaikki kirjoitusoikeudet siihen asti kunnes ovat osoittaneet jotain oppineensa.
Olen puhunut ja merkitsen
Noja-tuoli-palsta-vahti
Opettele ensin tavuviivan käyttö, ennen kuin alat aukoa päätäsi.
Lu-ki-vaikeuksia omaavat ovat erityis suojeluksessa. He saavat tehdä kirjoitus-virheitä. Kuten Kämppiä saa sanoa Kampiksi.
kurseille kirjoitetaan kursseille
Sinä et näköjään tarvi edes kursseja. Oletkin mallioppilas täällä kansakoulun käyneiden joukossa. (Lause kyllä pitäisi aloittaa isolla kirjaimella mutta menköön nyt kun olit muuten tarkkana ja terävänä)
Odottakaahan sitten vaan, kun ne peruskouluja käyneet ehtivät tänne asti, nii saadaan nähdä ovatko oppineet mitään. Siihen voi tosin mennä sen verran aikaa, että useimmat meistä kirjoittelevat silloin jo sulkakynillä. Sulat tietysti napattu omista siivistä. Elleivät sitten ala jo nekin värkit olemaan muovista, vaikea sanoa kun en ole edes sulkiakaan nähnyt muualla kuin pyhäkoulussa enkelin kuvissa.
" Samalla määrään kirjoitustaidottomat välittömästi kurseille oppimaan suomea"
En ole kirjoittanut lausetta vaan huomautuksen virheestäsi, kurseille.
Hyvä olla useampia tuoleja, sillä ei me kaikki samaan tuoliin mahduta.
Onnistunut aloitus.
Miten palstavahti ehtisi näiden nojatuolikahjojen tekemisistä huolehtia? Helpompi olisi jopa kaitsea kapallista kirppuja.
Vanhuudenseniilit on tulleet lapsiksi jälleen
Oikein palstavahtiko pitäisi näille lapsellisille jutuille olla !
Jos työikäinen tervepäinen ihminen pistettäisiin näitä vahtimaan,
se ottaisi loparit välittömästi.
Ei turhempaan voisi työpanos mennä.
Nyt kirjoitit asiaa!
80 palstaa vahtimaan joutuva tekisi itsarit.
Onko täällä systemaattista "jöön-pitoa" kirjoittajien toimesta havaittavissa?
Säännöt kai sanovat: Keskustele vapaasti aiheesta kuin aiheesta
Näille seniileille, tuoleissaan pönöttäville dementikoille täytyy mitä pikimmin järjestää ainakin kunnalliset henkilökohtaiset vaippavahdit!
Omaa tulevaisuuttasi peilaat. Kun ja jos elät näille kymmenille voi ollakin, että saat vaipat kunnalta ilmaiseksi. Me ostamme itse vaippamme jos tarvitsemme.
Eikö tämä ystävyysseuraksi verrattava porukka voi perustaa omaa suljettua foorumia?
Täällä yleisellä foorumilla sitten harmitellaan ja nimetään ilkeilyksi, jos sääntöjen sallimissa rajoissa harjoitetaan vapaata keskustelua.
Onhan niillä oma ketju. Jos se ärsyttää, älä lue.
Sekin katsotaan ilkeilyksi, vaikka asiaa arvioisi ja arvostelisi muussa ketjussa kuin heidän ketjussaan.
Lopettakaa tämä jonninjoutavuus.
Kättä päälle ja rauha maassa.
Epäilemättä, kyllä siinä palstanvaltauspiirteitä on.
Aivan, helposti olet häirikkö, sanotpa jotakin poikkipuolista ketjusta riippumatta. Itseä ei koeta häiriköksi, vaikka nojatuoleja on monta ja aina vain tulee lisää.
Tuli tässä mieleeni vertaus siihen venäläiseen varkaaseen, joka kadulla huitoi ja osoitteli huutaen samalla, että ottakaa varas kiinni.
Taidat olla itse se huitova moskovan trolli?
Tarkoitukseni on perustaa Telaketjufoorumi, johon voi tunnistautua sisälle pankkitunnuksilla.