Hei palstalaiset. Otetaan ehdotuksia vastaan mitä lautapeliä voisin pelata 14-v tyttäreni kanssa. Sellainen mitä voi pelata kaksin, ilman että pilaa koko pelin idean. Eikä tarvitse olla mikään mensakerhon älykkö peli. Emme oli erityisen älykkäitä, mutta emme kai erityisen tyhmiäkään. Tytöllä tosin lukihäiriö, joten ei mielelellää pitkiä tekstejä, jota joutuisi lukemaan yksin. Perhepelitkin käy, jotka käy nuoremmillekin, kunhan ei nyt vallan ole päiväkoti-ikäisen peli. Ja sellainen pitää olla, mikä on todennnäköisesti hankittavissa eli ei mikään vanha peli, jota ei kaupoista enää saa ellei niitä nyt varsin pursua kirppikset pullollaan :) Suuntaan ostoksille heti kun sopiva ehdotus kilahtaa.
Hyvää kesää!
Ehdottakaa kivaa lautapeliä 14-v tytölle ja äidille, jota voi pelata kaksin
Anonyymi
1
227
Vastaukset
- Anonyymi
ja jatkan vielä sen verran, että pelinkesto ei miellään kovin pitkä (tunteja) kestävä pelikään. Sellainen jonka voi kerralla/samalla jaksamisella saada sitten todennäköisesti päätökseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361984
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102