Hei palstalaiset. Otetaan ehdotuksia vastaan mitä lautapeliä voisin pelata 14-v tyttäreni kanssa. Sellainen mitä voi pelata kaksin, ilman että pilaa koko pelin idean. Eikä tarvitse olla mikään mensakerhon älykkö peli. Emme oli erityisen älykkäitä, mutta emme kai erityisen tyhmiäkään. Tytöllä tosin lukihäiriö, joten ei mielelellää pitkiä tekstejä, jota joutuisi lukemaan yksin. Perhepelitkin käy, jotka käy nuoremmillekin, kunhan ei nyt vallan ole päiväkoti-ikäisen peli. Ja sellainen pitää olla, mikä on todennnäköisesti hankittavissa eli ei mikään vanha peli, jota ei kaupoista enää saa ellei niitä nyt varsin pursua kirppikset pullollaan :) Suuntaan ostoksille heti kun sopiva ehdotus kilahtaa.
Hyvää kesää!
Ehdottakaa kivaa lautapeliä 14-v tytölle ja äidille, jota voi pelata kaksin
Anonyymi
1
221
Vastaukset
- Anonyymi
ja jatkan vielä sen verran, että pelinkesto ei miellään kovin pitkä (tunteja) kestävä pelikään. Sellainen jonka voi kerralla/samalla jaksamisella saada sitten todennäköisesti päätökseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482533
- 1801798
- 691623
- 921618
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91221- 80978
- 94965
- 71955
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884- 65877