Mummot vaiko trampoliini, arvovalinta Nurmeksessa!

Anonyymi

Nurmeksen ratkaisu oli trampoliini! Johtajamme allekirjoituksin on kaupungin puistoalueelta vuokrattu 250nm, vuosivuokra 101,25. Ihan 0,40e neliöltä vuodessa.

Kaunis rantareitti, merkitty asemakaavaan. Naapureiden ylläpitämänä ei ole kuluja kaupungille. Vuosikymmeniä mummot ovat kipittäneet suksisauvat viuhtoen polulla. Kunto on noussut, hyppäisivät reilusti trampoliinin yli. Ongelma onkin, ettei suksikepit taivu:)

Nyt matkailukaupungissamme on tehty selväksi arvojärjestys. Julkinen keskustelu yritys Nurmes facessa sensuroidaan. Liki 4kk sopimus salattiin. Kulkukieltomerkit kertoivat asiasta. Jopa tallentava kameravalvonta oli kevään. Miksi se oli kaupungin puolella? Emme saa vastausta.

0

206

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        84
        3402
      2. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        77
        1347
      3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        182
        1339
      4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

        Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
        Kaste
        240
        1040
      5. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        104
        987
      6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

        Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
        Maailman menoa
        310
        952
      7. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        43
        859
      8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

        Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
        Ikävä
        95
        857
      9. Milloin ymmärsit

        Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
        Ikävä
        78
        845
      10. Nojatuoli !

        Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
        80 plus
        124
        835
      Aihe