Alan Shearer sitten päätti (odotetusti) jatkaa vielä vuoden uraansa Newcastlessa pelaajana. Tavoitteita Tynesiden puolijumal'olennolla on kolme; tuoda kauan kaivattu pokaali (ihanmmikätahansakelpaa) Newcastleen, lyödä jo 50-luvulla syntynyt Jackie Milburnin tekemä joukkueen maaliennätys (enää 9 maalia eroa) ja jatkaa sujuvasti ens kaudelta lähtien myös valmennuspuolella. Pitkään on jo uumoiltu että Castlen seuraava valmentaja on juuri Shearer, mutta ainakin toistaiseksi Greame Souness sinnittelee hyvin menneiden viime pelien ansiosta Magpiesin peräsimessä.
Hieno juttu että Shearer jatkaa. Ehkä vauhti ei ole enää menneiden kausien veroista mutta kokemuksen myötä annettavaa vielä löytyy. Yksi kaikkien aikojen Englannin strikereista!
Vielä vuosi Sheareriä
kutmarokkanen
1
265
Vastaukset 1
- Shearer-fan
Shearer on jumala.. ei taitava mutta suojaa loistavasti ja menee kovaa tilanteisiin.. Oikea Liideri.
Toivotaan että ens kausi olisi Papalle kokonaan ehjä.
Kiitos ALAN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560