win95+ie6.0

Toimiiko win 95 ja ie6 yhdessa kertokaa, jos on kokemuksia.Olen itse linuxin kayttaja ja kaverille pitaisi saada halpaan koneeseen jossa
lisenssi ainoastaan win95:lle.
Kertokaa jos on kokemusta, pls...
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pohdin asiaa tässä juuri itsekin, latasin asennusohjelman yms., mutta windows valittaa jostain jotain (ei jaksa muistaa mitä). Kannattaa surffata windows update -sivuille ja katsella sieltä.

Äänestä

ie6 ei käy windows 95:seen.Vot tarkistaa asian klikaamalla tätä http://www.microsoft.com/windows/ie_intl/fi/ ja klikkaa sieltä avautuvalta sivulta LATAA NYT niin näet ie6:n laitteistovaatimukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nio kirjoitti:

Toimiiko win 95 ja ie6 yhdessa kertokaa, jos on kokemuksia.Olen itse linuxin kayttaja ja kaverille pitaisi saada halpaan koneeseen jossa
lisenssi ainoastaan win95:lle.
Kertokaa jos on kokemusta, pls...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu