Miehen lapset ei menneet

Anonyymi

edes kesäduuniin vaikka patistin ja vaadin ja laitoin hakemuksia heidän puoelstaan. Olen esimerkillinen äitipuoli joka huolehtii kaiekkseta. olisi kiva kun oisvat saaneet rahaa eikä meidän tarvis maksella kaikkee. Laiskoja ovat enkä saa heitä innostumaanmuusta kun pitsasta ja laiskottelusta. Mun lapset vaikka on nuorempia ovat kesätöissä ja ahkeria kotonakin.
En tiiä mitä teen heidän kanssaan, kaikkeni teen ja olen ihna äitipuoli mutta he eivät ovat täysin ääripäitä mun ja mun lasten ahkeruudesta. Ei ihme et mies vaihtoi kun ei varmasti jaksa katella laiskoja ihmsiä.
Eilen laitoin lapun et siivotka skoko huusholli, autotalli ja piha, muttei mitään oltu tehty. Käytiin mun lasten kanssa huvipuistossa kun oli kiva ilma mutta nämä koltiaiset senkun tyhjäsivät jääkaapin, eli söivät sen.

8

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisen lapset ei menneet edes kesäduuniin vaikka patistin ja vaadin ja laitoin hakemuksia heidän puolestaan . Olen esimerkillinen ISÄPUOLI, joka huolehtii kaikesta . olisi kiva kun olisivat saaneet rahaa eikä minun tarvis maksella kaikkee. Laiskoja ovat enkä saa heitä innostumaan muusta kun syömisestä ja laiskottelusta. Mun lapset vaikka on nuorempia ovat kesätöissä ja ahkeria kotonakin.
      En tiiä mitä teen heidän kanssaan, kaikkeni teen ja olen hyvä ISÄPUOLI , mutta he eivät ovat täysin ääripäitä mun ja mun lasten ahkeruudesta. Ei ihme et nainen vaihtoi kun ei varmasti jaksa katella laiskoja ihmsiä.
      Eilen laitoin lapun et siivotka koko huusholli, autotalli ja piha, muttei mitään oltu tehty. Käytiin mun lasten kanssa uimassa ja syömässä , kun oli kiva ilma mutta nämä koltiaiset senkun tyhjäsivät jääkaapin, eli söivät kaikki, mutta ei onneksi koko jääkaappia , olis hampaat hajonneet .😀

    • Anonyymi

      Söivät jääkaapin, hahaaa, trollit sen kun vaan paranee......

    • Anonyymi

      Jos avaajatrolli oli ne työhakemukset kirjoittanut, niin ei mikään ihme ettei töitä nuo miehen lapset saaneet. :D

      • Anonyymi

        niinpä! Taisi olla muutaman nauttinut kun kirjoitteli ja tuskin edes oli oma tarinansa. Jos oli niin sananpahan vaan että tuollaiselle ei kauheasti tule tule päivä paistamaan niin kauan kunnes muuttaa ihan sinkuksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        niinpä! Taisi olla muutaman nauttinut kun kirjoitteli ja tuskin edes oli oma tarinansa. Jos oli niin sananpahan vaan että tuollaiselle ei kauheasti tule tule päivä paistamaan niin kauan kunnes muuttaa ihan sinkuksi.

        Ei voi lähtä, kun on ryhtynyt uudeksi äidiksi. Ei voi jättää tenavia pulaan ja ilman äidin neuvoja, sillä jos nyt lähtisin lapset eivät osaisi mitään, taantuisivat, olen heille erittäin tärkeä ihminen, . En voi tehdä sitä että jätän heidät pulaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei voi lähtä, kun on ryhtynyt uudeksi äidiksi. Ei voi jättää tenavia pulaan ja ilman äidin neuvoja, sillä jos nyt lähtisin lapset eivät osaisi mitään, taantuisivat, olen heille erittäin tärkeä ihminen, . En voi tehdä sitä että jätän heidät pulaan.

        Tarkista lääkkeesi.


    • Anonyymi

      On se huono juttu jos ei osata ottaa vastuuta omasta elannosta. Kyllä lapsille täytyy opettaa että rahaa tulee kun tekee työtä, ei äitipuoli ole velvollinen neuvomaan, opastamaan eikä elättämään ketään vierasta.
      Ainoastaan kasvattaa ja määrää ja komentaa. Äitipuolella on iso vastuu kun opettaa na normalisoi lapset, iehen lapset ei koskaan ole helposta päästä, siinä tarvii luonteen lujuutta saada ongelmat ym ratkottua.
      Äitipuoli on tärkeä lasten elämässä jos hän häviäisi, ei lapset enää menestyisi eikä osaisi mitään. Kantsii trkkaan miettiä kun lähtee tuohon rooliin että on jämäkkä ja tiukka, ja ei anna koskaan periksi, vaan vaatii ett tehdään niinkuin äitipuoli sanoo.

      • Anonyymi

        On se huono juttu, jos ei osata ottaa vastuuta omasta elannosta. Kyllä ihmisille täytyy opettaa että rahaa tulee kun tekee työtä, ei ISÄPUOLI ole velvollinen neuvomaan, opastamaan eikä elättämään ketään vierasta ihmistä , ei edes puolisoaan.
        Ainoastaan kasvattaa ja opastaa . ISÄPUOLELLA ei ole vastuuta toisten lapsista vain voi opettaa ja neuvoa , naisen lapset ei koskaan ole helposta päästä, siinä tarvii luonteen lujuutta saada ongelmat ym ratkottua.
        ISÄPUOLI on tärkeä lasten elämässä, jos hän häviäisi, ei lapset enää menestyisi eikä osaisi mitään, koska niiden oma isä on työtön juoppo. Kantsii tarkkaan miettiä kun lähtee tuohon rooliin, että on jämäkkä ja tiukka, ja ei anna koskaan periksi, vaan vaatii että tehdään niinkuin ISÄPUOLI neuvoo.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      209
      11954
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8228
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6363
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5277
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5000
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4523
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4451
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3946
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      83
      3452
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      55
      2005
    Aihe