Tuossa nakee hyvin missa oikeasti mennaan.Jos ei Bottas tata kilpailua taas tuurilla ja aikasakoilla voita,niin Hamiltonia ei pidattele enaa mikaan.
Hamiltonin ajotaidot esille taas sateella
10
171
Vastaukset
- Anonyymi
Pidättelee toki. Autoon tulee vika -> keskeytys. Anturit ei kestä sateella.
- Anonyymi
Tietenkin, BLM koki viime kisassa rasismia ja ykkös kuskina vaati nyt tallia ohjelmoimaan Bottaksen auton sekunnin hitaammaksi, kun hänen autonsa.
- Anonyymi
Bottas on kakkos kuski, ja tulee sellaisena pysymään! Mut hyvät hillot silti tienaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bottas on kakkos kuski, ja tulee sellaisena pysymään! Mut hyvät hillot silti tienaa...
Miten Bottaksen jarrulevyt olisi päässyt lasittumaan tuolla kelillä? Lasittuminen vaatii korkean lämpötilan ja vesi lisäksi jäähdyttää levyjä. Epäsuora jäähdytysvaikutus on lisäksi sillä, etta vähentyneen renkaiden kitkan takia jarrujärjestelmää kuormitetaan vähemmän. En tiedä kuinka paljon tietokone saa ohjata tuota jarrujärjestelmää? - mutta jos auton jarruihin ei voiluottaa, niin varsinkin sadekelillä tuon eron pitäisi olla isompi.Onko päästetty tietoisesti rikkinäisellä autolla radalle? Eli vika olisi pahentunut radalla? Joku viisaampi saisi luvan kommentoida.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bottas on kakkos kuski, ja tulee sellaisena pysymään! Mut hyvät hillot silti tienaa...
Jep
Kyllä itsekin suostuisin olemaan vaikka kolmoskuski joka vain hengailee varikolla ja juo limsaa. Nykyisin se on sellaisen häiskän kuin Stoffel Vandoorde hommia. Samoin voisin suostua johonkin valioliigaseuran kolmosveskarin penkinlämmittäjäksi.
Tiimi tekee niin kuin tekee. Kuski on siellä tiimissä töissä ja saa siitä työstä palkkaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep
Kyllä itsekin suostuisin olemaan vaikka kolmoskuski joka vain hengailee varikolla ja juo limsaa. Nykyisin se on sellaisen häiskän kuin Stoffel Vandoorde hommia. Samoin voisin suostua johonkin valioliigaseuran kolmosveskarin penkinlämmittäjäksi.
Tiimi tekee niin kuin tekee. Kuski on siellä tiimissä töissä ja saa siitä työstä palkkaa.Oletpa rahan himoinen. Itse en tekisi tuollaisia hommia. Parempi kortissa, kun ei sentään tarvitse tehdä mitään!
- Anonyymi
Onneksi rasismi selätettiin F1ssä nopeasti ja mustalle miehelle annettiin hänelle kuuluva valta ja kunnia. Insinööreille iso hatunnosto, että tämä toteutui nopeassa aikataulussa, niin vältytään jatkossakin turhalta konttaamisilta ja kumarteluilta.
- Anonyymi
Se on nähkääs niin, ellei Hamilton saa voittaa se on rasismia. Näin nykyään.
- Anonyymi
Ei Hamilton enää kovin nopea ole, Bottas on vaan niin hidas.
- Anonyymi
Ei sillä ole väliä kuka on hidas tai nopeampi, vain pisteet lasketaan ja niitä on Bottaksella enempi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741