Kansalle sitä mitä kansa haluaa

Anonyymi

Koska Teatterit alkavat esittämään ohjelmaa jota kansalaiset haluaa.
Nyt ohjelmisto palvelee tekijöitään tai hyvin pientä osaa kansalaisista.
Katsojat katoaa laitosteattereista entistä kiihtyvää tahtia, mutta henkilökuntaa palkataan siitäkin huolimatta lisää, täysin nurinkurista touhua.
Vuosikymmeniä sitten olleesta katsojaluvuista nykyiset laitosteatterit ovat katsojaluvuista murto-osassa , mutta kustannukset ovat nousseet sadoilla prosenteilla.
Koska politiikot / veronmaksajat puuttuvat asiaan.
Tulosvastuuta tulee odottaa myös kulttuurialalta.

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerro meille mitä kansa haluaa.

    • Anonyymi

      Siinäpä tuhannentaalan kysymys, mitä todella kansa haluaa.
      Kun on niin paljon nykyisin tarjontaa, ettei laitosteattereille riitä asiakkaita, mutta kallis organisaatio vaan pidetään yllä, maksoi mitä maksoi.
      Olen pistänyt merkille, kun paikkanunnalle tulee vieraileva esitys, niin katsomot täyttyvät, mutta kun oma henkilökunta esittää näytelmän, niin katsomot pullottavat tyhjyyttään.
      Suosittelen tekemään teatterialalle markkinatutkimuksen, jos siinä selviäisi, mitä kansa haluaa, ettei satsattaisi turhaan yhteiskunnan rahoja.
      Näin tekevät monet yritykset, ettei pala rahaa turhan takia., pelkkä markkinoinnin lisääminen ei riitä, tuote tulee olla myös hyvä ja sillä tulee olla kysyntää.

    • Anonyymi

      Näkeehän sen tilastoista mitä kansa haluaa. Kirjakauppa myy eniten höpönhöpönromantiikkaa. Televisiosta katsotaan eniten satuja = seikkailu-, poliisi-, ja soap opera-sarjoja. Teatteritilastoja en ole nähnyt mutta kai sellaisiakin tehdään. Luulen että jos kansa saisi päättää niin teatterit esittäisivät rillumareitä, spede-huumoria, ja kauniita ja rohkeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      189
      8593
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4738
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4228
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3772
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3216
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2980
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2676
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2481
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2193
    10. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      36
      2167
    Aihe