Kansalle sitä mitä kansa haluaa

Anonyymi

Koska Teatterit alkavat esittämään ohjelmaa jota kansalaiset haluaa.
Nyt ohjelmisto palvelee tekijöitään tai hyvin pientä osaa kansalaisista.
Katsojat katoaa laitosteattereista entistä kiihtyvää tahtia, mutta henkilökuntaa palkataan siitäkin huolimatta lisää, täysin nurinkurista touhua.
Vuosikymmeniä sitten olleesta katsojaluvuista nykyiset laitosteatterit ovat katsojaluvuista murto-osassa , mutta kustannukset ovat nousseet sadoilla prosenteilla.
Koska politiikot / veronmaksajat puuttuvat asiaan.
Tulosvastuuta tulee odottaa myös kulttuurialalta.

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerro meille mitä kansa haluaa.

    • Anonyymi

      Siinäpä tuhannentaalan kysymys, mitä todella kansa haluaa.
      Kun on niin paljon nykyisin tarjontaa, ettei laitosteattereille riitä asiakkaita, mutta kallis organisaatio vaan pidetään yllä, maksoi mitä maksoi.
      Olen pistänyt merkille, kun paikkanunnalle tulee vieraileva esitys, niin katsomot täyttyvät, mutta kun oma henkilökunta esittää näytelmän, niin katsomot pullottavat tyhjyyttään.
      Suosittelen tekemään teatterialalle markkinatutkimuksen, jos siinä selviäisi, mitä kansa haluaa, ettei satsattaisi turhaan yhteiskunnan rahoja.
      Näin tekevät monet yritykset, ettei pala rahaa turhan takia., pelkkä markkinoinnin lisääminen ei riitä, tuote tulee olla myös hyvä ja sillä tulee olla kysyntää.

    • Anonyymi

      Näkeehän sen tilastoista mitä kansa haluaa. Kirjakauppa myy eniten höpönhöpönromantiikkaa. Televisiosta katsotaan eniten satuja = seikkailu-, poliisi-, ja soap opera-sarjoja. Teatteritilastoja en ole nähnyt mutta kai sellaisiakin tehdään. Luulen että jos kansa saisi päättää niin teatterit esittäisivät rillumareitä, spede-huumoria, ja kauniita ja rohkeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      143
      3958
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      359
      3064
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2008
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1705
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1139
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      975
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      851
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      839
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe