Olen varma, että The Sims 4:n kuvaruudun katkeileminen johtuu pelin ja netin yhtäaikaisesta käyttämisestä, minkä takia joudun aina kirjautumaan ulos juuri siksi. Olisiko viisainta käyttää jompi kumpi ohjelmista yksi kerralla?
Kuvaruudun kaatumisen syyt
1
180
Vastaukset
"Olen varma, että The Sims 4:n kuvaruudun katkeileminen johtuu pelin ja netin yhtäaikaisesta käyttämisestä, minkä takia joudun aina kirjautumaan ulos juuri siksi."
Asia ymmärretty. Olet varma. Sitä MIKSI olet varma on kuitenkin paljon vaikeampi ymmärtää, koska et sitä kerro. (Esimerkiksi minä en joudu kirjautumaan ulos vaikka kuinka pelaisin Sims 4:ää ja käyttäisin nettiä samaan aikaan.)
"Olisiko viisainta käyttää jompi kumpi ohjelmista yksi kerralla?"
Ei. Netin käyttö ei ilmennä suurinta viisautta sen enempää kuin pelinkään ja Sims 4:n käyttö edustaa aivan jotain muuta kuin viisautta. Sitä voisi pitää jopa jonkinasteisena viisauden antiteesinä. Tässä mielessä eivät netin tai pelin käyttämiset yhdessä tai erikseenkään ole edes viereen viisainta.
PS. Mikä estää kokeilemasta vain jommankumman käyttöä kerrallaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1022204Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1142001Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3021990Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441791Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091647- 371435
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291255Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941153Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701150- 521089