Olen varma, että The Sims 4:n kuvaruudun katkeileminen johtuu pelin ja netin yhtäaikaisesta käyttämisestä, minkä takia joudun aina kirjautumaan ulos juuri siksi. Olisiko viisainta käyttää jompi kumpi ohjelmista yksi kerralla?
Kuvaruudun kaatumisen syyt
1
248
Vastaukset
"Olen varma, että The Sims 4:n kuvaruudun katkeileminen johtuu pelin ja netin yhtäaikaisesta käyttämisestä, minkä takia joudun aina kirjautumaan ulos juuri siksi."
Asia ymmärretty. Olet varma. Sitä MIKSI olet varma on kuitenkin paljon vaikeampi ymmärtää, koska et sitä kerro. (Esimerkiksi minä en joudu kirjautumaan ulos vaikka kuinka pelaisin Sims 4:ää ja käyttäisin nettiä samaan aikaan.)
"Olisiko viisainta käyttää jompi kumpi ohjelmista yksi kerralla?"
Ei. Netin käyttö ei ilmennä suurinta viisautta sen enempää kuin pelinkään ja Sims 4:n käyttö edustaa aivan jotain muuta kuin viisautta. Sitä voisi pitää jopa jonkinasteisena viisauden antiteesinä. Tässä mielessä eivät netin tai pelin käyttämiset yhdessä tai erikseenkään ole edes viereen viisainta.
PS. Mikä estää kokeilemasta vain jommankumman käyttöä kerrallaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45937