Voisiko joku kertoa asiallisia kokemuksiaan millainen auto Renault Espace on ajaa ja omistaa Suomessa. Edullista tila-auto vaihtoehtoa ollaan etsimässä ja vaihtoehdot olisi 90-luvuna alku-/keskipuolen Espace, Toyota Previa tai jenkkiläiset Pontiac Transport tai Chrylser Grand Voyager.
Kertokaa kokemuksianne tästä ranskalaisesta vaihtoehdosta. Aiempaa kokemusta ei ole kovin paljon Relluista ja joitakin ennakkoluuloja on olemassa, mutta kuuntelen mielelläni kokemuksianne.
Agerius
Kertokaa kokemuksianne tästä ranskalaisesta vaihtoehdosta. Aiempaa kokemusta ei ole kovin paljon Relluista ja joitakin ennakkoluuloja on olemassa, mutta kuuntelen mielelläni kokemuksianne.
Agerius
Vastaukset 2
Vanhimmat
On todella mahtava ajettava ja 7-hengen lasikuitu koei ei ruostu. maantie kulutus 10ltr/ 100km. minulla on myytävänä hyvä Renault Espace V6-91 aj.228tkm väri valkoinen. Varusteet,
ilmastointi. Abs-jarrut, v-koukku,radio ja kahdet hyvät renkaat, alumiini vanteilla H.5000€
Puhelin 0500-634526 Satakunta .
Itsellä ollut vasta marraskuusta asti -92 2,2 Bensa espace.tyytyväisiä ollaan oltu niin ajettavuuteen, kulutukseen n.10/100km,kuin tiloihinkin. Kestävyydestä tai varaosien saatavuudesta kun ei ole kokemusta.Autolla on ajettu 145 tkm josta meillä n 7000 km.Tehoa 2,2 koneessa on aivan riitävästi perheautoksi,vääntö on aivan uskomaton vaihtaa ei tarvii eikä hyydy mäkiin yhtis.Auto on pieni päältä mutta suuri sisältä,hyvin mahdutaan 7 hengen perhe kyytiin.Takajouset sais olla astetta vankemmat täydellä kuormalla meinaa pohjailla routa heitoissa.