Tässä pitemmän aikaa vaivannut erektion puute. Kirjoittaako ne reseptejä chat vastaanotolla?
Lääkärin etävastaanotolta viagra resepti??
10
6581
Vastaukset
Kannattaa kokeilla.
- Anonyymi
Kyllä. Esim. reseptori.fi
Eka resepti maksaa 20€ ja uusinnat 10€. Itse sain tuolta Orionin 50mg x12. Mulla toimii 25mg ihan ok, eli pitkäksi aikaa on sinistä nappia kaapissa. Kesti n. tunnin kun resepti oli kanta.fi.- Anonyymi
Kävin oikealla lääkärillä, siis vastaanotolla.
Ei kirjoittanut mitään kalkkijauhetta vaan heti 100 mg tabuja 48 kpl.
Ei tartte sitten olla joka kuukausi uusimassa reseptiä.
Tulee pitkässä vedossa halvemmaksi.
Ei muuta kun nappia naamaan ja kohta petipuuhiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävin oikealla lääkärillä, siis vastaanotolla.
Ei kirjoittanut mitään kalkkijauhetta vaan heti 100 mg tabuja 48 kpl.
Ei tartte sitten olla joka kuukausi uusimassa reseptiä.
Tulee pitkässä vedossa halvemmaksi.
Ei muuta kun nappia naamaan ja kohta petipuuhiin.Lähetin sähköpostia terveydenhoitajalle. Lääkäri kirjoitti reseptin samana päivänä.
- Anonyymi
Saa chat lääkäriltä..esim terveystalolta..sit ku saat napit nii kannattaa uuestaa mennä uusimasn ne siä ja sanoo että kirjottaa vuoden respan
- Anonyymi
Testasin tätä niin sain 5 minuutin etävastaanotolla Terveystalolta 30 x 12x1 reseptin eikä tarvinnut selitellä muuta kuin että erektiovaivat vaivaavat. Äärimmäisen helppoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Testasin tätä niin sain 5 minuutin etävastaanotolla Terveystalolta 30 x 12x1 reseptin eikä tarvinnut selitellä muuta kuin että erektiovaivat vaivaavat. Äärimmäisen helppoa.
sä saat laskun siitä kotiin.siitä etävaastanotosta.
- Anonyymi
Kyllä, nykyään lääkärin etävastaanotoilla hoidetaan myös tällaisia asioita. Usein riittää, että kerrot avoimesti oireistasi ja taustastasi, minkä jälkeen lääkäri arvioi tilanteen ja voi tarvittaessa kirjoittaa sinulle reseptin. Moni mies on saanut apua suoraan lääkäri-chatin https://medilux.fi/laakari-chat/ kautta ilman, että on täytynyt mennä fyysisesti vastaanotolle.
Jos kyse on erektiohäiriöstä, lääkäri voi harkinnan mukaan määrätä esimerkiksi viagra reseptin https://medilux.fi/viagra-ilman-reseptia-ja-viagra-resepti/ Reseptin saaminen ei ole automaattista, vaan lääkäri arvioi ensin terveydentilasi, mahdolliset muut lääkityksesi ja riskitekijät. Näin varmistetaan, että hoito on sinulle turvallinen ja sopiva.
Etävastaanoton etu on nopeus ja helppous: saat yhteyden lääkäriin ajasta ja paikasta riippumatta, eikä sinun tarvitse jonottaa terveyskeskuksessa. Monille tämä on ollut matalan kynnyksen ratkaisu hakea apua herkkään ja usein vaiettuun ongelmaan.
Haluatko, että laadin sinulle mallin siitä, miltä tällainen keskustelu lääkäri-chatissa yleensä käytännössä näyttää?- Anonyymi
sä maksat 49 e vaikka reseptin saaminen ei ole varmaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sä maksat 49 e vaikka reseptin saaminen ei ole varmaa
Ei, siinä vaiheessa kun maksat, resepti on jo taattu. Ennen ajan varaamista täytetään interaktiivinen lomake, jossa käydään läpi kaikki vasta-aiheet. Jos sinulla on yksikin niistä, varauspainike ei edes tule näkyviin. Jos siis pääsit varaamiseen asti, järjestelmä on jo automaattisesti todennut, että resepti myönnetään. Aika siistiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai938862Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414461Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462706Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001536- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641192Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391170Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110