Kävin eräässä Euroopan maassa pienellä paikkakunnalla. Erityisesti kiinnitti huomiota yrittäjien järjestäytyminen turistien palvelemiseksi. Palvelut oli paketoitu mahtavasti. Yhdellä puhelinsoitolla (myös netistä olisi onnistunut) varasin paketin, johon kuului noutokuljetus, itse ohjelma, ruokailu, paluukuljetus, ostosmahdollisuus. Hommaan osallistui ketjuna useampi yrittäjä, jotka onnistuivat antamaan mahtavan kuvan palvelusta asiakkaalle. Mitään hankaluuksia tai ruttuista naamaa ei näkynyt asiakkaille. Noin helpoksi asiat Himoksessa kävijöillekin?
Ilmainen idea Jämsän yrittäjille
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Palvelualttius on kadonnut liian monelta yrittäjältä. Se ei ilmeisesti enää anna sitä perinteistä yrittäjän hyvää oloa ja mieltä.
Nykyään mieltä lämmittää vain asiakkaan rahastus. :(
Juuri näin, Ja maksimaalinen voiton tavoittelu. viikonloppuisin jos on hetken yritys auki, mutta yleensä la jo 13.00 kiinni. Arkenakin niin tuttu lause, ei ole mutta tilataan. Sitten ihmetellään miksi ihmiset ajavat suoraan jyväskylään.