Hevosmiesten tietotoimisto kertoo että Kyyjärveen liitetään Ilomantsi ja Nuorgami.
Olisi paljon lääniä missä isännöidä ja rehvastella vaikka rahaa ei olekkaan kun nuo tukirahatkin penteleet loppuivat.
Konkkakyyjärvi
14
137
Vastaukset
- Anonyymi
Joo joo ,sano rengit päissään, eikä ne muuta puhunakaan.
- Anonyymi
Ei Kyyjärveä mihinkään liitetä. Perustulakia tulee ensin muuttaa.
Kyyjärven velka on pieni ,aivan kuin muidenkin velkakuntien.
Tällaiset velat menee,samaan piikiin,valtion liisääntyvään velkakelloon.
Lukekaa nyt Perustuslakia tarkemmasti,älkää antako muutaman valitun kuntavaltuutetun tehdä päätöksiä. - Anonyymi
Aloituksessa Kyyjärveä ei liitetty mihinkään vaan Kyyjärveen liitetään. On eri asia luulisin?
- Anonyymi
Mitehä tuota nyt oikein entrais ? Että tulis oikeaan muotoon, mutta kun tuntuu et lopputulos on sama ?Jos!
- Anonyymi
Kyyjärvestä tulee osa Perhoa , nimeltään Humalalaskumäki
- Anonyymi
No tuota,oha sitä niinni tullu laskettua mäkeä, no eipä haittaa elämänmennoo, tekköövät nyt niinku lystiävät, jos sitte ei tykkejä tääl olla ni piäsööhä sitä Suomessa vielä muuttamaan ,mihi haluaa ! Eihä se vissiin sen kummempaa.
- Anonyymi
Mutta tuskin huono ajatus toi Perhon suunta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta tuskin huono ajatus toi Perhon suunta
Ei niin vaan paska suunta
- Anonyymi
Tuo aika tahtoopi kulua niin noppeesti. et piaha tuo nähhään. Ilimottavat sitten Nopolanyyssissä ,missä ollaapi. Siinä se koko niksi.
- Anonyymi
Ala-Kyyjärven suuntaa valuu kaikki kusi
- Anonyymi
Älkää ihmeessä liittykö ainakaan Karstulaan. On sen verran sekoa touhua siellä.
- Anonyymi
Meidän mielipiteellä kun ei loppupelissä ole mitään merkitystä mihin haluttaisiin liittyä. Eli meitä kuntalaisia viedään kuin pässiä narussa, taas!
- Anonyymi
Näillä viemäreillä liitytä yhtään mihinkään. Ulostetta pursuaa joka rööristä.
- Anonyymi
No on siel melekonen elimistä, epätavallinen sanoisin-
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4547673Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633736Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552875Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211851