Huutokaupat on sujuvasti siirtynyt nettikauppaan. Hyvä että saivat reippaasti avustusta uuden nettihuutokaupan perustamiseen. Näkyy olevan taas perjantaille viikon tarjonnassa hyvää tavaraa laidasta laitaan. Markun linnunpönttökin on hieno designtuote, kuka sen saakaan? Paikan päälläkin voi näköjään taas käydä maistelemassa Markun mainioita makkaroita ja hyviä kahvipullia. Eiköhän siellä taaskin ole TV-ryhmä aloittelemassa uutta tuotantokautta, kannattaa käydä pelipaikalla niin pääsee valtakunnalliseen suosituimpaan TV-ohjelmaan. Kyllä Keisarikunta pitää pintansa kovassa kilpailussa ja porskuttaa hyvin!
Keisarin uusi tuleminen
Anonyymi
5195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihan itse piti sitten kirjoittaa. Pitikö Heli kiinni Akin nakkisormesta, ja ohjasi mitä näppäimiä pitää hipaista, että tulee tekstiä. Se on sitten ilmainen mainostaminen täällä sallittua?
Laittakaas ihan reippaasti numerofaktaa "valtakunnan suosituimmasta ohjelmasta".
Nolo kirjoitus, tunnen syvää myötöhäpeää.
Vai hyvää tavaraa, suurin osa näkyi olevan ihan rössäkkää, jota löytyy ykköseuroilla kaikilta kirpputoreiltakin, ei meklarin pikku kätönen niistä kultakimpaleita tee.
Justiinsa semmosta roinaa, mitä itse kannan roskikseen, kun kevätsiivous hinkumania iskee.
Tai oikeasti, ei meikäläisellä ole noin romuisaa tavaraa edes kertynyt.
Vuan toisen romuhan suattaapi olla toisen aarre, niin se monasti männöö, ainakin noissa huuteloissa
Joopa joo, kaikilla on nurkat väärällään peltipurkkia ja arvotonta lasikippoa.
Ole hyvä aki, pidä rössäkkäs.