Luxorin Hatseptupin iskussa kuoli ainoastaan 58 turistia.

Natsi

3

1009

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi tänne ladataan linkki 23 vuotta (!) tapahtuman jälkeen? Kyllä, terroristit iskivät Hatshepsutiin temppeliin Luxorissa vuonna 1997. Video on laitettu you tubeen vuonna 2015. Nähdäkseni tarkoitushakuista pönkittämään Egyptin vastaista matkailua.
      Herää kysymys, kuinka todennäköistä on, että turisti kuolee terroristi-iskussa Egyptissä verrattuna korona-virukseen. Koronaan on kuollut Suomessa tähän mennessä (vuoden sisällä) 328 henkilöä ja maailmassa 247 306 henkilöä! Luvut ovat tilastoituja lukuja, määrä on suurempi koska kaikkia korona-kuolemia ei ole tilastoitu.
      Edellä mainitsemani johdosta on todennäköisempää kuolla koronaan kuin joutua terroristi-iskun kohteeksi Egyptissä sitten kun sinne voi matkustaa.

      • Kiitos viisaasta kommentistasi. Toki tehokkaampiakin tapoja on kuolla kuin matkustaa Egyptiin.

        Viimeisten tutkimusten mukaisesti maailman väkiluvusta 100 % kuolee; näistä on häviävän pieni määrä Egyptissä teurastettuja turisteja.


      • nasuvaan kirjoitti:

        Kiitos viisaasta kommentistasi. Toki tehokkaampiakin tapoja on kuolla kuin matkustaa Egyptiin.

        Viimeisten tutkimusten mukaisesti maailman väkiluvusta 100 % kuolee; näistä on häviävän pieni määrä Egyptissä teurastettuja turisteja.

        Egyptin matkailu on hurjassa kasvussa.
        Tänä vuonna on Kairossa käynyt jo 7 suomalaista turistia. Emme tiedä onko kukaan tullut elävänä takaisin.....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3224
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2379
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      78
      2281
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      2011
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1653
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      45
      1499
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1417
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      120
      1170
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1126
    Aihe