Kannus alkaa ahdistaa...

Kannus aika ahdistava paikka asua, pieni lippukunta tosikkoja 🤔😢
6597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Syvä uskovaisuus saattaa olla erittöin ahdistavaa toisesta seurakunnasta tulleelle. Täällä herätysliikkeen oppeja seurataan vielä kirjaimellisesti. Muualla on alettu vapautua

Äänestä
  • Tosikoita ja veitikoita löytyy.

    Äänestä

  • Uskonto sitoo, usko vapauttaa. Jeesus rakastaa sinua. Usko tai älä, totta se on.

    Äänestä

Kannuksessa seurakunnat toimii hyvin avoimesti. Herätysliikkeet toimivat omillaan ja myös seurakunnassa hyvässä yhteistyössä. Tosikkoja löytyy kaikkialta. Minä en tunne sellaisia Kannuksesta tavallista enmpää. Taidat itse olla ja siksi ahistaa. : )

Äänestä
  • Herätysliikkeissä nuorempi polvi osaa ajatella omilla aivoillaan ja parempaan suuntaan ollaan menossa. Pari viisikymppistä outolintua yrittää vielä esiintyä sananvartijana mutta ovat lähinnä harmittomia pellejä omassa porukassaankin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Herätysliikkeissä nuorempi polvi osaa ajatella omilla aivoillaan ja parempaan suuntaan ollaan menossa. Pari viisikymppistä outolintua yrittää vielä esiintyä sananvartijana mutta ovat lähinnä harmittomia pellejä omassa porukassaankin

    Eipä se oo pakko asuu tääll ,voi vaig muuttaa hesaan

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kannus aika ahdistava paikka asua, pieni lippukunta tosikkoja 🤔😢

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu