Minulla on nyt Skoda Octavia ja se on enemmän korjaamolla kuin minulla ja vaihdan sen vikapesän pois. Nyt haluaisin ehdotuksia Toyotasta joka olisi samaa kokoluokkaa kuin Octavia.
Mikä Toyota Skodan tilalle
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Corolla Hybrid
Trollilta ei autoa olekaan, fillarilla polkee lähipubiin.
Ja kännissä kirjoittelee noita älyttömyyksiä.
Minulla on Skoda Octavia, enkä meinaa vaihtaa sitä Toyotaan. Skoda on hieno ja kestävä. Hyvä ajaa ja palvelee loistavasti. Miksi ihmeessä joku väittää muuta, kun itse tiedän parhaiten, miten asiat ovat.
Menee tuonkin hönön alotukset aina säälittävän puolelle.
Tutustupas hönöttelijä itseeni:
https://www.hs.fi/tiede/art-2000005441841.html
https://www.tiede.fi/artikkeli/jutut/artikkelit/psykopaatti_mainettaan_pahempi
Osta käytetty Prius Plug In hybrid. Se on nykyaikaa ja kaikkein kestävimmäksi autoksi ja automalliksi todistettu. Vuoden 2017 malleja saa jo mukavaan h9ibtaan.
Onko pitkäkin kaapeli ja iso kela tuota roikkaa varten. Eihän se Toyotan matka tuollakaan järjestelmällä paljoa pihasta kadulle pidemmälle riitä.
Vauvat siis huonompaan. Toyotat paalataan tunnetusti alemmilla ajokilometreillä kuin Skoda.
Tuo nyt on aivan skeidaa, kuten arvata saattaa. Pikainen katsaus nettiautosta: Yli 400000 km ajettuja Skodia myynnissä 64 kpl. Toyotia 345 kpl.