vanha mut tuuaan uuestaa esille

chinchu

suomalainen ruotsalainen ja norjalainen kilpaili kenen esine tippuu ensimmäisenä maahan. Ruotsalainen tiputti päärynän. Norjalainen tiputti omenan ja suomalainen tiputti pommin. Kun he laskeutuivat maahan henäkivät tytön joka itki koska hänen päähänsä oli tippunut päärynä. Sitten ne näki pojan joka itki kun sen päähän oli tippunut appelsiini. Sitten ne näki pojan joka nauro.
-Miksi sinä naurat? suomalainen kysyi.
-No, eka mä pierasin niin koko koulu räjähti sit sen jälkee noiden kahden päähän tippu hedelmiä.

4

2465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stara

      Intiaanipäällikkö rakastui valkoihoiseen kauniiseen naiseen ja sanoi hänelle, että hän antaa naiselle mitä vain jos hän saa naisen vaimokseen!

      Nainen hieman vaivautuneena kiemurteli että hän ei ihan halvalla kyllä miestä itselleen ota, sillä hänellä täytyy olla varallisuutta runsaasti!
      Hänen pitää ensin ostaa minulle esimerkiksi hyvin arvokas minkkiturkki!

      "Ugh"! sanoi päällikkö naiselle. Minä rakastaa valkoinen nainen niin paljon. Minä ostan hänelle heti kymmenen minkkiturkkia, ja niin hän toteutti heti naisen toiveen ja turkit tulivat heti!

      Nainen hieman yllättyi moisesta ja koitti päästä tilanteesta uudella toiveella ja sanoi päällikölle, että kiitos turkeista, mutta hän tarvitsee myös aivan viimeistä huutoa olevan limusiini Mersun!

      "Ugh"! sanoi päällikkö naiselle! Minä rakastaa valkoinen nainen ja minä ostan hänelle kymmenen limusiini Mersua, ja niin päällikkö toteutti naisen toiveen ja Mersut tulivat paikalle heti!

      Nainen vaivautui todenteolla kosiomiehen elkeistä ja koitti jotenkin päästä tilanteesta pois, ja sitten hän keksi erään oivallisen ajatuksen ja sanoi. Minun tulevalla aviomiehelläni tulee myös olla 30 cm,n pituinen penis!

      "Ugh"! sanoi päällikkö naiselle! Minä rakastaa valkoinen nainen niin niin paljon, minä leikkaan kymmenen senttiä pois! "Ugh"! ;)

      • stara

        Toi tuli väärään mestaan, mutta tuli mikä tuli! :/

        Moi vaan!


    • Väärin

      se on väärin kirjotettu koko vitsi!!!!


      Ja sitse kuka sen appellssiinin tiputti eiks ruotsailsen päärynä tippunu ollenkaan

      • missäs se peruna ?

        J a suomalaisen pommi oli atomipommi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      31
      6322
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      35
      3671
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3572
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      36
      3475
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      124
      3046
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2737
    7. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      48
      2718
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      27
      2435
    9. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      125
      2408
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2215
    Aihe