Vielälöhän alueella vaikuttaa surullisenkuuluisa Palo-Pena?
Vastaukset 9
- Anonyymi
Ei vaikuta. Kyseinen kaveri sai porttikiellon epäasiallsiesta käytöksestä. Vaikuttaa Hakametsässä nykyään. Entinen Raumalainen.
- Anonyymi
Kaverilla matkailuauto Maisansalossa kausipaikalla. Huumorilla höystetty mies. Kaikki eivät vain tunnu ymmärtävän miehen omalaatuista huumorintajua. Tosin kyllä joskus ärsyttää kun hän saunassa jaksaa joka kerta kertoa omista reissuistaan välimeren maisemissa. Hauska mies loppujen lopuksi on eikä tarkoita kenellekkään pahaa. Hänet voi jälleen syksyllä nähdä Hakametsässä kannustamassa Tapparaa.
- Anonyymi
Jokirannassa käyneet varmasti muistavat Palo-Penan legendaarisen huumorintajun. Jotkut tosikot eivät valitettavasti koskaan miestä ymmärtäneet.
- Anonyymi
Mahtaakohan tämä Palo-Pena reissata näin kesällä ympäri Suomea eli onkohan pelkoa että häneen voi törmätä jossain?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mahtaakohan tämä Palo-Pena reissata näin kesällä ympäri Suomea eli onkohan pelkoa että häneen voi törmätä jossain?
Palo-Pena viettää kesänsä Maisansalossa joten tervetuloa häntä tänne moikkaamaan.
- Anonyymi
Jokirannassa ollaan parhaillaan ja täällä leppoisa sekä rauhallinen tunnelma. Ei tietoakaan mistään Palo-Penasta. Täältä jos joltain kysyy niin vastaukseksi tulee, Mikä ihmeen Palo-Pena? Kaveri on unohdettu täysin täällä ja se on hyvä.
- Anonyymi
Palo-Pena oli aikoinaan Jokirannan kultti hahmo ja kaikki hänestä pitivät. Miksiköhän hän sitten häädön sai?
- Anonyymi
Hänen käytöksensä ei ollut Sfc alueelle sopivaa.
- Anonyymi
Maisansalo on muuten SFC alue ja ilmeisesti siellä on eri SFC säännöt ??
Mutta maisansalossa on myös joku "skootteri/mönkijäkerho" jotka pöristelee vuorotellen ympäri aluetta. Kun ei enää jaksa ajaa pyörällä on kausipaikkalaiset laittaneen kuka minkäkinlaisen pöristimen peränsä alle ja ilman kypärää ajelevat ristiin rastiin alueella. Saunalla on sitten aina kokoontumisajot ja otetaan vähän alkoa ja ajellaan lisää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1531353Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1221085Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä33862Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216829En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58792- 64762
- 143754
- 47696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57632Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss63593