minulla hikoaa jalat ihan älyttömästi. heti kun vain ottaa kengät pois niin pöllähtää hirvbeä jalkahien haju. mikä mahtaisi olla syyn'? voiko tätä millään ehkäistä tai lopettaa? Sukat aina ihan märät kun on tullut jostain ja kengät ja sukat haisee. epämiellyttävää!
Jalkahiki
hikinenmies
4638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kaupassa myydään sellasia pohjallisia jotka ehkäsee jalkahien hajua! Osatta semmoset niin auttaa:D Myös "ilmavat" kengät on hyvä olla.
Tai osta jalka deodorantti :DD
Käytä ohuita ja ilmavia sukkia, miehillekkin on olemassa "sukkahoumateriaalista" olevia ohuita sukkia, jotka ovat kesällä mukavan ilmavia.
Käytä ohuita ja ilmavia sukkia...miehillekkin on olemassa "sukkahousumateriaalista" tehtyjä ohuita sukkia. Varsinki kesällä ne on mukavan ilmavat ja viileet. Itellä kans hikoo jalat melko runsaasti, niin ohuet sukat ainaki omasta mielestä on hieman helpottanu.