Omituinen käytös findilla

Anonyymi

Tiedetään, tässäkin on taas syy käyttäjissä. Kuten teillä aina.

Mutta kun ketjusta etsii FIND-komennolla vaikkapa ajan mukaan sitä viimeisintä viestiä, kone piippaa ja näyttää punaista. Eli merkkijonoa ei olisi. Kun sitten selailee ketjua, se löytyykin!

Eli poistakaas tuo estonne!

4

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama ongelma kaikilla selaimillani ja käyttöjärjestelmilläni.

      Sain hyvän neuvon ylläpidolta kelata ketju alas niin alemmat viestit päivittyy ajan mukaan ja Find löytää. Toki tämä on pirullisen rasittavaa, mutta se hiukan helpottaa etsimistä - ei ratkaise.

      Joillakin kuulemma tuo Find toimii ilman kelaamista, mutta eivät ole suostuneet kertomaan millä selaimella ja k-järjestelmällä. Salaista hys-hys-tietoa.

      • Anonyymi

        Kiitos vaan.

        Mutta tuossa taas tuli esiin tuo aloituksessa mainitsemani seikka: syy selaimen omituisuuksiin löytyy ylläpidon mielestä aina käyttäjistä. Toisaalta ihan looginen selitys. Eli koska millään muulla sivustolla noita ihmeellisyyksiä ei esiinny, on syy käyttäjissä: mitän ovat Suomi24n sivuilla.


    • Anonyymi

      On taatusti tämänkin korjaaminen Suomi24:n ikuisuusprojekti.

    • Anonyymi

      Onko mitään arviota, koska tämä perustoiminto saadaan täällä kuntoon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      57
      4614
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      155
      4224
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3862
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3820
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      47
      3648
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3478
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3031
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2885
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2706
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2420
    Aihe