minulle soitettiin numerosta 358562866621 . vastasin omalla nimellä ja minulle puhui oudolla aksentilla englantia naishenkilö ja puhui jotain tietokoneestani. sanoin että on kai väärä numero ja henkilö sulki puhelun heti. onkohan kellekkään muulle soittanut kyseisestä numerosta. onko tämä vaarallinen numero puhelin laskuun nolla perään tai muuta sellaista.
Vastaukset 4
- Anonyymi
aihe on kyllä väärä heh...
- Anonyymi
ei tarvii vastata pellet xD hyvä keskustelu
- Anonyymi
Kyllä on soitettu, ainakin minulle. Ei tietenkään tuosta numerosta, koska heillä on numeroita vaikka toisille jakaa. Kyseessä on aina suomalaiselta näyttävä numero eli alkaa 358..... Voip - keskuksen kautta tuo onnistuu, mistäpäin maailmaa vain.
Kyseinenj henkilö puhui englantia Intian aksentilla ja heitä on varmasti useita kymmeniä, koska kuulin takaa hirvittävän hälyn, josta sain selvää, että Intiassa oltiin.
Minulle soittanut henkilö ei esitellyt itseään. Hän aloitti keskustelun englannista suomennuttuna näin: "Hei, syy siihen, miksi soitan sinulle on se, että tietokoneesi tuhoutuu pian......"
Tässä vaiheessa en kuunnellut enempää, vaan suljin puhelimen. Tietokoneeni ei ole tuhoutunut, joten puhelu oli huijjausta. - Anonyymi
Olen tukihenkilöä firmassa ja siksi hankin maksullisen puhelinnumeron sitä varten jos tuollaiset soittaa.Hinta 70€ minuutti soittajalle.Jos tulee noita huuhaa soittoja kerron numeron ja sanon sinne pitää soittaa siellä jotain vikaa päätietokoneella :=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1531323Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1201069Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä33842Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216819En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58792- 64752
- 141734
- 47686
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57632Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss62590