Moni kakku päältä kaunis. Myydään vanhoja taloja ja fiksataan päältä. Mutta suolet, eli putket jää vanhat, eikä niistä mainita mitään. Toivottavasti nuoria asunnon ostajia ei höynäytetä.
Myytävät omakotitalot
Anonyymi
6218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sama tilanne kuin äänekoskella, asunnot eivät mene kaupaksi.
Ja väestö katoaa...
Väki katoaa kun ei ole työpaikkoja ja elinkeinoa. Harmi. Nyt teollisuutta lisäämään Viitasaarelle.
Ei täällä kenenkään kannata mitään yrittää niinkauan kun reppuselekä demareita a vanhoja maajussi kepuja on valtuusto pullollaan. Kummallakaan em. porukoista ei ole mitään käsitystä järkevästä kuntatalouden hoidosta. Yrittäjäystävällisyyttä ja työpaikkoja täällä tarvitaan. Viitasaari ei muuten nouse!
Eikö se Hakkarainen ole saanut hankittua uutta teollisuutta sinne. Onhan sillä ollut aikaa jo vaikka kuinka paljon. Mutta tosiaankin, sehän lähti sinne isojen lihapatojen ääreen eurooppaan. Loppui siltä ainakin "rahahuolet".
Eikö ne yrittäjät osaa siellä itse yrittää ja tehdä hommia, ainako niille pitäisi olla työntämässä jotain tukiaisia?
Sulle-mulle periaatteella jaettavat veronmaksajien rahat eivät tuota mitään lisäarvoa.Päättäjien hovi johtavilla virkamiehillä täydennettynä pitävät huolen että muille ei riitä.Kun oma pussukka on täynnä muista viis.