Olen nähnyt kun mustapukuinen motoristi ajaa Tampereella Hervannassa niin, että takapyörä ikäänkuin pyörii tyhjää ja tulee paljon savua. Onko siinä pyörässä joku vika, koska ei tuollainen kai ole ihan normaalia? Luulisi, että rengaskin siinä kuluu paljon.
Vastaukset 13
- Anonyymi
Ajajassa vikaa, lapset leikkii.
- Anonyymi
Kuljettajassa "vika". Ei se moottoripyörässä ole. Talvella sudittelu on harmitonta, mutta kesällä takarenkaan poltto on (minun mielestäni) aika typerää, mutta se on eräänlaista moottoriurheilua, tai taitojensa esittelyä. Epäonnistuneita yrityksiä voi seurata Youtubesta.
Speedway on soralla ajettava kisa moottoripyörille mikä perustuu sivuluisuun, eli pidon osittaiseen menetykseen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Speedway_(urheilulaji)
Driftauksessa on kilpailuja henkilöautoilla, eli kuka ajaa radan nopeimmiten sivuluisua hyödyntäen.
https://en.wikipedia.org/wiki/Drifting_(motorsport)- Anonyymi
No ei se mitään moottoriurheilua tuolla yleisillä kaduilla harrastettuna ole vaan kaulaan ja naamaan tatuoitujen anarkistipettereiden häiriköintiä.
- Anonyymi
Nämä sankarit ovat niitä joiden pyöriin ISI ostaa renkaat ja bensat..
- Anonyymi
Olisi kyllä tosiaan mielenkiintoista tietää noiden sekopäiden taustoja. Kukaan korkeasti koulutettu, sivistynyt ja hyvätuloinen tuollaista tuskin harrastaa joten aikamoinen ristiriita tässä. Mistä ojankaivajaduunarit sitten taas saavat rahat tuohon? Huumekauppa? Poliisin tiedotteiden mukaan moni ainakin ajaa aineissa nykyään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi kyllä tosiaan mielenkiintoista tietää noiden sekopäiden taustoja. Kukaan korkeasti koulutettu, sivistynyt ja hyvätuloinen tuollaista tuskin harrastaa joten aikamoinen ristiriita tässä. Mistä ojankaivajaduunarit sitten taas saavat rahat tuohon? Huumekauppa? Poliisin tiedotteiden mukaan moni ainakin ajaa aineissa nykyään.
Mun yks työkaveri on täys nörtti mutta samaan aikaan hirvee bomberi. Se on DI joten luulen sen olevan ihan älykäs ja hyvätuloinen. Haluaa varmaan päästellä välillä vähän höyryjä epävirallisemmassa seurassa. Itse en noista bomberihommista välitä, mutta käyn kyllä radalla rälläämässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisi kyllä tosiaan mielenkiintoista tietää noiden sekopäiden taustoja. Kukaan korkeasti koulutettu, sivistynyt ja hyvätuloinen tuollaista tuskin harrastaa joten aikamoinen ristiriita tässä. Mistä ojankaivajaduunarit sitten taas saavat rahat tuohon? Huumekauppa? Poliisin tiedotteiden mukaan moni ainakin ajaa aineissa nykyään.
Ojankaivajat ym rakennusalan ammattilaiset ovat aika hyvinpalkattua porukkaa, siinä merkonomi konttorissa haaveilla niistä palkoista ?
- Anonyymi
Tuota en ole huomannut, mutta Hervannan takana Ruskossa olen törmännyt illalla nuorisojoukkoon sudittelemassa ja ajamassa kiihdytyskisaa autoilla. Ko. kadulla on viidenkympin rajoitus...
- Anonyymi
Kannattaa poliisille soittaa joka kerta kun näet tuollaista!
- Anonyymi
Käypä katsomassa siitä Kalmarin edestä niin siinä on kyllä moottoripyörillä vedetty koko katu mustaksi. Jäljistä päätellen siellä on ajettu myös pyörätiellä. Ilmeisesti pyörätietä pidetään jonkinlaisena "paluukaistana". Tuossakin on asutusta nykyään lähellä ja paljon lenkkeilijöitä vaikka ehkä näyttää olevan teollisuusaluetta. Myös Hervannantiellä on paljon viivaa.
- Anonyymi
Katsoin äskettäin kun eräs "motoristi" poltti takarengasta antaumuksella rajoitinta vasten. Savua tuli melkoisesti, kunnes kuului selvä tussahdus ja takarengas puhkesi.
Nauroin makeasti tuolle typerälle näytökselle, jolle tuli varmastri 200 euroa hintaa.- Anonyymi
Eiköhän sen näytöksen idea ollutkin että puhkastaan vanha kulunut takarengas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän sen näytöksen idea ollutkin että puhkastaan vanha kulunut takarengas.
Mistä noiden päähänpistoista tietää. Sinne tuo mopo jäi orpona kadun varteen odottamaan parempia aikoja. Pimeetä touhua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.1801048- 80707
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48682- 81591
- 39549
- 46540
Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä39531- 106530
- 22506
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja288504Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64499Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan39497Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47484Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko42454Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.91436Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va148436Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.26430- 21422
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka24416Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80415