Olen mökkeillyt pari viikkoa ja huomannut että täällä on paha huume ongelma
Vastaukset 8
- Anonyymi
Olen asunut täällä jo läes 70 vuotta ja en ole nähnyt vielä ensimmäistäkään huumehörhöä, vai olenko sokea.
- Anonyymi
Huumeita käytetään ja myydään, mutta ei nyt aivan julkisesti kuitenkaan. Siinä syy, miksi et ole niitä nähnyt.
- Anonyymi
No eihä sinä sokkea oo, ei vua oo sattunna kohalle , minnoon 65 v. ja oon kyllä nähnäki. Ne o ylleesä niitä ,mitä letaan kirkollisista uutisista enneaikojaan lähteneitä monestikki. Jokkaine taaplaa tyylillään. Vaik huonommallaki, ikävähä se on.
- Anonyymi
Tarkoitatko, että mökilläsi on huumeongelma? Se lienee yksilötason elämäntapa.
- Anonyymi
Ilmoita pikaisesti poliisille, jos sinulla on tietoa. Huumeet ovat levinneet kaikkialla Suomessa maaseudullekin. Huolestuttavaa. Huumeviljelmiä on löydetty ainakin Karstulasta ja Saarijärveltä. Ovat yleensä muualta tulleita, syrjäisen talon tai mökin vuokranneita rikollisia, mutta myös paikallisia rikoksen tielle eksyneitä. Poliisi haluaa kuulla pienetkin vihjeet. Rikolliset on saatava kiinni!
- Anonyymi
Nii,tarkotan että kyllähän jos jonkinlaisis pöllyis olovia näkkee yhellä jos toisellai kylällä , kaik ne o huumeita ,jotka järjen sekasi saa. viianaki viäri käytettynä.
- Anonyymi
Nähtävästi kun vain hipaisee riippa-tisun viestiä niin se komnentin lähtö on heti..
- Anonyymi
Onko vielä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791416
- 851293
- 1041038
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83636Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7616Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30566Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.81534Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532
