Täällä valheellisesti väitetään että Toyotassa on 15000 km huoltoväli ja esimerkiksi Golfissa ei ja siksi Toyota on kalliimpi huolloiltaan Kyllä kaikissa autoissa se on 15000 ja ne välihuollot juuri on Golfille kalleimmat. Toyota ei ole yhtään kalliimpi kuin muut huoltaa ja jopa halvempi lujan laadun takia.
Kaikissa autoissa 15000 km huoltoväli
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Älä jaksa valehdella. Kaikki tietää, että tohjon huollot syövät viimeisetkin rippeet lompakosta.
Uutta infoa sinulle. Toyotan huoltoväli on 15tkm kun taas VW konsernilla 30tkm. En toisaalta aja kummallakaan, mutta huvittaa nämä oman merkkinsä egonpönkitys-yritykset.
Höpö höpö jos olisi 30000 olisi 100000 vaan kolme huoltoa ei missään merkillä mene noin miksi mustamaalaat Toyotaa?
Tojohönön aamu alkoi tänäänkin valehtelulla ja aina näistä samoista asioista. Vaikka hänet on oikaistu useaan kertaan ja näytetty luotettavan lähteen kertoma totuus. Tässä tapauksessa TM kirjaamat huoltokulut 60.000km käyttötesteistä.
Mikä sulla oikein mättää? Ei tuo vaikuta kovin normaalilta toiminnalta.
"Golf VI: Joustava jaksohuolto viimeistään kahden vuoden kuluttua
Tarkastushuolto 60 000 km:n tai kolmen vuoden kuluttua*, sen jälkeen 60 000 km:n tai kahden vuoden välein"
https://www.volkswagen.fi/fi/omistaminen-ja-kaytto/korjaus-ja-huolto/huolto-ja-tarkastukset.html
Takuuajan jälkeen Tojoja ei huolleta, itse vaihdellaan öljyt ja suodatin. Kertooko Toyotan kalliista huolloista vai omistajien nuukuudesta?