Meidän kunnanjohtaja...

Anonyymi

Kysyn, että miksi kuntamme terveydenhuolto on näin perseestä? Ja ihan siksi näin törkeästi kysyn, koska hän on loppupelissä vastuussa, että jollain tavalla ihmiset saavat tarvitsemansa hoidon. Olen kuullut hänen olevan kovin saita, hyvä niin, mutta väärissä kohdissa säästöjä yritetään tehdä. Mieletöntä tyrannimaista hallitsemista ja siinä samalla hajottamista. Ko. oleva päämies ei ole edes konnevetinen, hän päättää tikkakoskelaisena, miten me konnevetiset kahlaamme tässä suossa. Hänellä ei ole kunnanjohtamistaitoa, koulutus sotstieteidenmaisteri, luulen niin, miksi päättäjät ylipäätään suosivat silloin tätä valintaa, oli toki muitakin hakijoita, isot veroeurot menevät väärään osoitteeseen palkastaan. Ja ei ihan pikku summa. Ja myös olen kuullut hänen suvaitsematon, kun jotain "kihausta" Konnevedellä järjestellään, esim. Konnevesipäiville antoi ohjeita juontajalle, sitten ei hirveästi huumoria tai alatyylin juttuja voi kertoa, juuri siksi, että ihmisillä ei voisi olla hauskaa.. Ehkäpä Siionin virsiä olisi ollut mukava soitella tai vaikka toripuistossa yhteislauluna vetää, aa että se olisi suviseuraihmiset tuoneet lähelle toisiaan. Mutta mitä meille täysin normaalijärkisille ihmisille olisi sitten tarjolla? Tässä mielipiteeseeni ja en mielestäni ole loukannut ketään, kysyn mielipiteitä siksi, koska olen joka päivä asiakaspalvelussa ja tapaan kaikenlaisia ihmisiä ja heillä tästä terveydenhuollosta meillä on heillä tosi kova huoli. Ei muutakuin Jumalan terve tyypit. Hyvin menee Konnevedellä!

6

797

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anteeksi pienet kirjoitusvirheeni, tarkistin jutun liian myöhään, joten rivien välistä näkyy kuitenkin, mitä tarkoitin. Kaikkea hyvää ja sitä ihanaa kaikki konnevetiset!

    • Anonyymi

      niiin totta, niin totta tervejärkinen jo itse eroais.

    • Anonyymi

      Tuolla paikalla kunnalliselämässä toimivalle henkilölle on tosiaan paha rasite tuo us-
      konnollinen rajoite. -Meille pakanoille ja uskonnottomille konnevetisille juohtuu ä-
      kisti mielleen jotta pystyyköhän kunnankymppi operoimaan objektiivisesti kaikissa
      touhuissaan vai onko kasvanut rajaiset jeesuslaisten ja saatanallisten välille?

      • Anonyymi

        Outo juntti ota selvää ennen kuin esität juntti sgeidaa.


    • Anonyymi

      Kunnanjohtajallako jotain vastuuta jostain? Yhtä vähän vastuuta kuin poliittisilla päättäjillä eli ei mitään!

      Uskonnon ja tyn sekoittaminen kyllä törkeää!

      • Anonyymi

        Ei hallelujalla ja silmiä ummistamalla kunnan asioita paranneta saati lisävelalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1608
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1309
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      510
      1266
    4. 65
      1031
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      74
      980
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      53
      766
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      111
      743
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      732
    9. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      38
      658
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      657
    Aihe